Pomóżcie wybrać psiaka dla córki

W tym miejscu można dyskutować na nawet najbardziej dziwne tematy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Daito
.
.
Posty: 586
Rejestracja: 30-05-2009, 13:46
Lokalizacja: Opole

Odp.: pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#7 Post autor: Daito » 27-02-2016, 15:12

elmaz pisze:
Daito pisze:Każdy pies może być odpowiedni dla dzieci
Na pewno nie każdy ze schroniska.
Ja zaryzykuję twierdzenie - a wiem co mówię, bo miałem z tym sporo do czynienia - że psy ze schroniska (co do zasady - bo wyjątki się oczywiście zdarzają) nie nadają się do małych dzieci. [...]
Trochę źle sformułowałem wypowiedź - chodziło mi o to że nie ma czegoś takiego jak "rasa psów odpowiednia dla dzieci", podobnie jak nie ma ras psów które odpowiednie dla dzieci nie są.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to się zgadzam w pełnej rozciągłości - często się zdarza że w schroniskach lądują psy które ktoś kiedyś kupił BO MIAŁ BYĆ ODPOWIEDNI DLA DZIECI - jednak szybko okazało się że ludzie nie byli odpowiedni dla niego... i stąd traumy, o których piszesz. (tak w dużym skrócie).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#8 Post autor: elmaz » 28-02-2016, 00:59

Daito pisze:chodziło mi o to że nie ma czegoś takiego jak "rasa psów odpowiednia dla dzieci", podobnie jak nie ma ras psów które odpowiednie dla dzieci nie są.
I tu też się nie zgodzę. Albo może inaczej - co prawda (teoretycznie) każdego psa można ułożyć, ale w praktyce - różne rodzaje psów mają różny temperament i różne wymagania. Są np. rasy, które od wieków selekcjonowano jako psy myśliwskie - i takie psy nie za bardzo nadają się na pupila dla dzieciaków.

Chyba, że układa je i prowadzi osoba doświadczona - to wtedy zgoda. Ale taka osoba zapewne nie pyta na forum, jakiego psiaka kupić dla dziecka :haha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Daito
.
.
Posty: 586
Rejestracja: 30-05-2009, 13:46
Lokalizacja: Opole

Odp.: pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#9 Post autor: Daito » 28-02-2016, 18:11

elmaz pisze:
Daito pisze:chodziło mi o to że nie ma czegoś takiego jak "rasa psów odpowiednia dla dzieci", podobnie jak nie ma ras psów które odpowiednie dla dzieci nie są.
I tu też się nie zgodzę. Albo może inaczej - co prawda (teoretycznie) każdego psa można ułożyć, ale w praktyce - różne rodzaje psów mają różny temperament i różne wymagania. Są np. rasy, które od wieków selekcjonowano jako psy myśliwskie - i takie psy nie za bardzo nadają się na pupila dla dzieciaków.

Chyba, że układa je i prowadzi osoba doświadczona - to wtedy zgoda. Ale taka osoba zapewne nie pyta na forum, jakiego psiaka kupić dla dziecka :haha:
No akurat w moim przypadku wyżeł szorstkowłosy towarzyszył mi przez kilkanaście lat dzieciństwa i bardzo dobrze to wspominam, kolejnym psiakiem mojego dzieciństwa był rottweiler i tutaj również nie mogę złego słowa powiedzieć, a nawet wręcz przeciwnie, bo dzięki niemu (a raczej niej bo to córka psa była) zaangażowałem się w pomoc porzuconym psom tej rasy, poza rottweilerami zajmuję się terierami typu bull i tutaj bym się zastanowił czy dla dzieciaka taki pies się nadaje... niemniej obecnie mam adoptowanego staffika i złego słowa nie mogę powiedzieć, choć jak wiadomo staffik (staffordshire bull terrier) ma przydomek "psiej niańki".
Owszem prawdą jest że psy zależnie od rasy mają inny charakter, ale pies to zwierze stadne z bardzo rozbudowanym instynktem macierzyńskim i jeśli jest odpowiednio i odpowiedzialnie prowadzony dziecku krzywdy zrobić nie powinien...

Jedynym psem z jakim "miałem zatarg" był jamnik :haha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#10 Post autor: elmaz » 29-02-2016, 11:23

Daito pisze:i jeśli jest odpowiednio i odpowiedzialnie prowadzony
Otóż to
Daito pisze: dziecku krzywdy zrobić nie powinien...
I to jest ta różnica - że jeden pies na pewno nie zrobi, a drugi jedynie nie powinien....
Daito pisze:Jedynym psem z jakim "miałem zatarg" był jamnik
No - akurat o jamnikach to krążą legendy :hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmacho
.
.
Posty: 30
Rejestracja: 28-02-2012, 14:46

Re: Pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#11 Post autor: elmacho » 17-04-2018, 13:23

Zdecydowanie jestem za labradorem, aczkolwiek trzeba pamiętać, że są to psy wczesnego nauczania i nie wiem czy jednocześnie właściciel zdoła poświęcić tyle samo czasu swojemu dziecku i małemu labradorkowi. Labradorek to gejzer energii :) Do dzisiaj mam poobgryzane futerko, widocznie skojarzyło mu się z mamusią :). Wspomnień wyłącznie pozytywnych mam bez liku, nie mniej jednak, mimo, że pożegnałam go już 3 lata temu, do dzisiaj jestem obarczona "skazą" myślenia, że są psy i Labradory. Trzeba też pamiętać, że labrador przyjmie złodzieja i jeszcze poczęstuje go kawą lub herbatą, ale doskonale potrafi wyczuć intencje gościa i potrafi też warczeniem ostrzec - skutecznie :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

maksik
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 03-07-2019, 15:18

Re: Pomóżcie wybrać psiaka dla córki

#12 Post autor: maksik » 03-07-2019, 15:20

My mamy lundelka małego i moje dzieciaki go uwielbiaja. Jest opiekuńcza i wierna.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”