Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

Artykuł po artykule. Wyłącznie komentarze z literatury. Tematy zamknięte - dyksusja nad nimi w LEX.
Wiadomość
Autor
zniesmaczony
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 07-12-2012, 09:10

Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#1 Post autor: zniesmaczony » 07-12-2012, 09:17

Witam,

Na wstępie zaznaczę że nie wiem czy w odpowiedniej zakładce piszę post ale wydaję mi się że tak.

Chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi od zarządu wspólnoty na temat funkcjonowania wspólnoty i wysłałem w tym temacie pismo do zarządu. Nie jestem formalnie właścicielem mieszkania. Zarząd najogólniej zlał mnie i napisał że potrzebuję pisma do reprezentowania właściciela potwierdzonego notarialnie. Dodam że pytania były troszkę niewygodne i niestety świadczące o nieudolnych działania zarządu. Wg mnie właściciel mieszkania może mnie upoważnić do kontaktów z nimi nawet ustnie dzwoniąc do nich lub pisząc zwykły papier i podpisując się. Czy mam rację?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#2 Post autor: irenalo » 07-12-2012, 09:27

zniesmaczony pisze:Zarząd najogólniej zlał mnie i napisał że potrzebuję pisma do reprezentowania właściciela potwierdzonego notarialnie.
Potrzebujesz pełnomocnictwa właściciela. Nie musi być notarialne.
zniesmaczony pisze:Wg mnie właściciel mieszkania może mnie upoważnić do kontaktów z nimi nawet ustnie dzwoniąc do nich lub pisząc zwykły papier i podpisując się
A kto potwierdzi, że po drugiej strony słuchawki jest właściciel lokalu a nie Twój znajomy?
Kto potwierdzi, że papier, który przynosisz podpisał właściciel lokalu a nie Twój znajomy?
Nie dziwię się zarządowi, że Cię zignorował. Dziwię się, że Ci odpisał. Widocznie lubi pisać i ma dużo czasu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zniesmaczony
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 07-12-2012, 09:10

Odp.: Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#3 Post autor: zniesmaczony » 07-12-2012, 09:41

irenalo pisze: A kto potwierdzi, że po drugiej strony słuchawki jest właściciel lokalu a nie Twój znajomy?
Kto potwierdzi, że papier, który przynosisz podpisał właściciel lokalu a nie Twój znajomy?
Nie dziwię się zarządowi, że Cię zignorował. Dziwię się, że Ci odpisał. Widocznie lubi pisać i ma dużo czasu.
1. Zarząd ma akty notarialne wystarczy podpisy porównać na akcie i pełnomocnictwie jeżeli będzie coś nie tak zgłosić na policję.
2. Ja się też nie dziwię że mnie zignorował bo biorą 2k na głowę a zarządza firma czyli de facto niewiele robią i nie szanują mieszkańców którzy zadając pytania chcą pewne rzeczy poprawić na osiedlu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#4 Post autor: irenalo » 07-12-2012, 09:53

zniesmaczony pisze:1. Zarząd ma akty notarialne wystarczy podpisy porównać na akcie i pełnomocnictwie jeżeli będzie coś nie tak zgłosić na policję.
Zarząd nie musi być biegły w grafologii. Nie ma takiego obowiązku.
Z drugiej strony właściciel może osobiście udać się do zarządu i złożyć odpowiednie pełnomocnictwo/pełnomocnictwa. W czym problem?
zniesmaczony pisze:2. Ja się też nie dziwię że mnie zignorował bo biorą 2k
Mogą brać i 5 razy więcej lub nie brać nic. Dopóki nie masz wiarygodnego umocowania nie jesteś stroną w sprawie i zarząd nie ma prawa udzielać Tobie niektórych informacji.
zniesmaczony pisze:czyli de facto niewiele robią
Ale to właściciele lokali ich wybrali i właściciele lokali mogą ich odwołać. Poza tym, trudno coś zrobić jeżeli właściciele lokali sobie tego nie życzą i nie podejmują odpowiednich uchwał.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zniesmaczony
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 07-12-2012, 09:10

Odp.: Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#5 Post autor: zniesmaczony » 07-12-2012, 10:21

Z tym osobistym pojawieniem się właściciela to problem jest taki że mieszka daleko (ok 300km) i pojawienie się na dyżurze wspólnoty który jest raz w tygodniu jest niemożliwe. Zarząd nie wyraża dobrej woli załatwienia tego w weekend (5minut czasu) mimo że są to mieszkańcy osiedla.

A to o co pytam to nie są jakieś tajne informacje tylko zwracanie uwagi na nadużycia które występują wspólnocie i o dziwo mimo że zarząd są to właściciele mieszkań na osiedlu nic z tym nie robią a dodatkowo nie chcą odpowiedzieć na pytania. Szkoda bo jak dla mnie ich działanie jest na szkodę wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela

#6 Post autor: irenalo » 07-12-2012, 10:44

zniesmaczony pisze: mimo że są to mieszkańcy osiedla.
Poczekaj. Czy to osiedle to jest jedna wspólnota mieszkaniowa? Może osiedle składa się z kilku wspólnot ?
zniesmaczony pisze:Zarząd nie wyraża dobrej woli załatwienia tego w weekend (5minut czasu)
Czyli zarząd wie, że właściciel chce Ci udzielić/udzielił pełnomocnictwa?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ustawa o własności lokali”