Wzory uchwał

Tu możecie zmieszczać pliki , przydatne wzory umów ,formularze itp.
Wiadomość
Autor
Hania

Odp.: Wzory uchwał

#13 Post autor: Hania » 04-04-2007, 09:02

Ja korzystam, z wzorów na stronie Rzeczpospolitej. Co prawda są dosyc stare ale stanowią dla mnie dobry szablon. U mnie w kazdej uchwale jest jeszcze karta do głosowania.



http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/ ... ulowa.html

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wzory uchwał

#14 Post autor: irenalo » 04-04-2007, 12:48

Myslę, że nic się nie stanie, jeżeli w uchwale znajdą się powszechnie znane definicje
lub z naszego punktu widzenia niepotrzebne informacje. Uchwały podpisują również właściele, dla których jednak to nie są znane definicje ani tez znane informacje. Co do reszty zgadzam się całkowicie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sławomir

Odp.: Wzory uchwał

#15 Post autor: Sławomir » 04-04-2007, 17:01

Hania pisze:Ja korzystam, z wzorów na stronie Rzeczpospolitej. Co prawda są dosyc stare ale stanowią dla mnie dobry szablon. U mnie w kazdej uchwale jest jeszcze karta do głosowania.
Dokładnie tak samo jak Hania robię i ja. Korzystam z tych wzorów modyfikując je do potrzeb naszej WM. Najważniejsze żeby treść uchwał była zrozumiała dla głosujących, bo wtedy nie trzeba do interpretacji korzystać z usług Trybunału Konstytucyjnego, a co najważniejsze moim zdaniem rośnie szansa na zebranie głosów "za".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Siemowit
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 20-07-2022, 12:16

Re: Wzory uchwał

#16 Post autor: Siemowit » 23-11-2022, 16:55

To są wzory uchwał OSZUKUJĄCE, OKRADAJĄCE właścicieli. Gdzie opis na miejsce na podpisy przewodniczącego zebrania, protokolanta, członków zarządu, ewentualnie innych obecnych na zebraniu GWARANTUJĄCE, że powyższa treść uchwały jest zgodna z treścią UCHWALONĄ. KAŻDY właściciel będzie miał pewność, że uchwała, którą zobaczy wśród innych uchwał jest zgodna z tym co zostało uchwalone, gdy NA TEJ SAMEJ KARTCE będą podpisy (lub część podpisów) właścicieli. Inny sposób "redagowania" i zatwierdzania uchwał podpisami (np. na oddzielnych kartkach) gwarantuje WIELOKROTNE SZUSTWA.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Wzory uchwał

#17 Post autor: irenalo » 24-11-2022, 13:26

Nie ma ustawowego wzoru uchwał ani formy prowadzenia zebrań. Forma uchwały i przebieg zebrań powinny być dostosowana do specyfiki wspólnoty.
Inaczej się głosuje we wspólnotach , gdzie liczba lokali jest niewielka a inaczej, gdzie wspólnota liczy kilkuset właścicieli.
Poza tym coraz częściej głosuje się przez internet.
Ale właściciel z paranoją może sparaliżować działanie każdej wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wzory uchwał

#18 Post autor: piotrusb » 24-11-2022, 14:13

Dokładnie tak. Co więcej nie ma obowiązku powoływania przewodniczącego zebrania i protokolanta. Można to zrobić, ale nie jest to obligatoryjne. A zgodnie z ugruntowaną linią orzecznictwa najważniejsze jest czy za uchwałą opowiedziała się większość właścicieli, a nie uchybienia proceduralne, czy formalne przy jej podejmowaniu.
Nie ma też żadnych reguł ustawowych jak powinna wyglądać (w jakiej formie powinna zostać zapisana) uchwała.

A idąc dalej w paranoję można przecież założyć, że podpisy przewodniczącego, protokolanta, członków zarządu i wszystkich osób obecnych na zebraniu, na tej samej kartce, na której zapisano treść uchwały, zostały sfałszowane...
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pliki, formularze, wzory umów itp.”