Protokół z zebrania wspólnoty a właściwie jego brak

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Protokół z zebrania wspólnoty a właściwie jego brak

#1 Post autor: franki » 24-05-2023, 16:51

Na ostatnim zebraniu wspólnoty zgłosiłem się jako przewodniczący zebrania. Zależało mi na tym, aby protokół sporządzony zebrania był pełny i rzetelny bo protokoły są umieszczane do wglądu wszystkich w e-kartotece (protokół z poprzedniego był sporządzony wybiórczo - pomijał poruszane na zebraniu kwestie zaniedbań zarządu - przewodniczącym zebrania był jeden z członków zarzadu).
Administrator, pełniący na zebraniu protokolanta, sporządził draft protokołu. Draft był niepełny, podobnie jak poprzednio brakowało istotnych informacji. Jednocześnie administrator poinformował mnie, że przesłana przeze mnie poprawiona wersja moze nie byc wersją ostateczna i że on zastrzega sobie prawo naniesienia zmian jeśli będą konieczne. Odpisałem mu że to ja zdecyduję jak będzie wyglądała ostateczna wersja protokołu a nie on. Oczywiście poprawiłem protokół - z 3 stron zrobiło sie 7. Ale administrator nie publikuje protokołu, bo podobno nie ma czasu. Wg mnie jest to celowe działanie, bo trwa głosowanie nad absolutorium. Co można w tej sytuacji zrobić?
Próbujemy już odwołać część członków zarządu, ale wspólnota jest duża ( ponad 400 lokali) - mało kto się interesuje, wiele lokali jest wynajmowanych
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Protokół z zebrania wspólnoty a właściwie jego brak

#2 Post autor: piotrusb » 24-05-2023, 20:40

Administrator pełni wobec zarządu rolę służebną i doradczą, a nie decyzyjną. Wykonuje on polecenia zarządu. Zmiana administratora jest czynnością zwykłego zarządu. Jeśli zarząd nie chce odwołać administratora właściciele lokali mogą podjąć uchwałę w tej sprawie, ale do tego potrzebna jest większość.

O treści protokołu z zebrania powinien decydować przewodniczący zebrania, bo to on się pod nim podpisuje. Nie ma obowiązku publikacji protokołu, natomiast każdemu z właścicieli, który tego zażąda, należy protokół udostępnić.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”