Piec w bloku

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Piec w bloku

#1 Post autor: LukaszDM » 10-12-2016, 20:13

Witam posiadam od niedawna 2miesiace swoje mieszkanie w bloku z 1960r. (wspólnota mieszkaniowa) blok jest nieocieplony, oraz ma poważne problemy z ogrzewaniem mieszkań. W związku z tym że ludzie są tu ubodzy proszę nie mylić pojęcia z patologią. Emeryci i renciści ale mają wykupione mieszkania. Nie mają pieniedzy na modernizację systemów grzewczych w budynku. Blok kupuje ciepło z ciepłowni lokalnej. Lecz ta woda ciepła leci starymi rurami nieocieplonymi itp. Schładza się co skutkuje niskimi temperaturami w grzejnikach naszych mieszkań. Mamy po 19stopni w mieszkaniach. Moje pytanie brzmi czy mogę zamontować u siebie w mieszkaniu pięć gazowy i ogrzewać sobie mieszkanie. Odcinajac się od kosztów ciepłowni skoronie jest unowocześniana? Czemu mam cierpieć za innych może to trochę samolubne, ale Ci Emeryci też mają dzieci które pracują więc powinni pomagać swoim rodzicom, ale to kwestia wychowania.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Piec w bloku

#2 Post autor: irenalo » 10-12-2016, 23:32

LukaszDM pisze: Emeryci i renciści ale mają wykupione mieszkania.
Nie są ubodzy, mają mieszkania o znacznej wartości, które ktoś odziedziczy.
LukaszDM pisze:Moje pytanie brzmi czy mogę zamontować u siebie w mieszkaniu pięć gazowy i ogrzewać sobie mieszkanie.
Na odłączenie się od wspóllnej instalacji potrzebujesz zgody wszystkich właścicieli lokali.
1. Takie odłączenie się, to zniesienie współwłasności. Poza tym za grzanie klatki i innych części wspólnych i tak musiałbyś płacić.
2. Na założenie ogrzewania gazowego potrzebne jest pozwolenie na budowę .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozwolenie_na_budow%C4%99
Do tego pozwolenia potrzebna jest uchwała wspólnoty.
Poza tym nie wiadomo czy u Ciebie da się zainstalować piec gazowy ze względu na kubaturę pomieszczenia, wolny przewód kominowy dostosowany do wymagań pieca c.o., wentylacji ). To nie jest tak, że wyrzucasz junkers do grzania wody a zakładasz piec gazowy do c.o. i po sprawie. Piec do c.o.(dwufunkcyjny ) wymaga innych warunków.
LukaszDM pisze:Czemu mam cierpieć za innych może to trochę samolubne, ale Ci Emeryci też mają dzieci które pracują więc powinni pomagać swoim rodzicom, ale to kwestia wychowania.
Mnie nie przekonuj, mam takie samo zdanie. Często ludzie starsi mają za duże do potrzeb i możliwości finansowych mieszkania . Niech sprzedadzą lub zamienią na mniejsze. Poza tym ktoś odziedziczy te mieszkania a dzieci mają obowiązek alimentacyjny wobec rodziców. Jeśli im brakuje na utrzymanie powinni poprosić dzieci o pomoc.

Głownym problemem u Ciebie jest niepłacący właściciel. Gdybyście mieli te pieniądze z jego zaliczek, to stać by Was było na swoja kotłownie czy choć częściowe ocieplenie.
Poza tym są kredyty dla wspólnot - nie takie drogie, gdzies tak 2,5 - 3 % marży banku + WIBOR 3M lub 6M) Można byłoby wziąć na kilka lat. Jeśli byście przeprowadzili termoizolacje, to nawet cześć srodków by Wam Państwo zwróciło.
Ale kredyt wtedy, jak się pozbędziecie tego niepłacącego grzyba. To jest najważniejsza sprawa.
Pozew do sądu, wniosek o ustanowienie kuratora dla dla właściciela, którego miejsce pobytu nie jest znane i jak najszybciej komornik i licytacja. Poza tym, jak najszybciej musicie się mu wpisać na hipotekę. Bo sprzeda mieszkanie a Wy nie zobaczycie ani grosza.
Może jeszcze zmień grzejniki na te o większej mocy.
Z urządzeń elektrycznych dobre są promienniki , które emitują promieniowanie podczerwone i nagrzewają przedmioty a nie powiewtrze. Są wydajniesze niż olejak. Olejak nagrzewa najpierw olej, potem ogrzewa powietrze wokół siebie, to powietrze idzie do góry i grzejesz sąsiada.

Poglądaj okna w piwinicy czy nie ma otwartych , sprawdż czy jest suszarnia i czy tam nie ma otwartych okien. Okna na klatce. Pouszczelniać czym się da. Nawet zabić deskami.
Rury ciepłownicze w piwnicy uszczelnić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Piec w bloku

#3 Post autor: irenalo » 11-12-2016, 00:33


Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Piec w bloku

#4 Post autor: LukaszDM » 11-12-2016, 00:41

Dzięki wielkie, zacznę tak jak mówisz. Puste mieszkanie i Administrator też musi się zmienić ponieważ leń i już dawno to powinno być zrobione. Jestem już w zarządzie więc mam decydujący głos ludzie mi ufają bo wiedzą, że chce dobrze to mnie motywuje. Zobaczę jak radna to rozegra... Ale też ma takie samo zdanie jak ja zmienić administratora i szukać pomocy w dotacjach i innych takich na docieplenie budynku. Zamierzam sam, na swój koszt docieplic sobie sufit w piwnicy pod moim mieszkaniem całość to około 500-600zl 10cm styropian i pianka poliuretanowa. Myślę że będę miał 20stopni. Grzejniki myślę dłuższe i potrójne albo jakieś wydajne. W piwnicy hulał wiatr, to już dawno to zrobiłem.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Piec w bloku

#5 Post autor: irenalo » 11-12-2016, 01:00

LukaszDM pisze:Grzejniki myślę dłuższe i potrójne albo jakieś wydajn
Nie gabaryty ale moc jest ważna.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Piec w bloku

#6 Post autor: kindziu » 14-12-2016, 06:14

LukaszDM pisze: Zamierzam sam, na swój koszt docieplic sobie sufit w piwnicy pod moim mieszkaniem całość to około 500-600zl 10cm styropian i pianka poliuretanowa.
A piwnica jest twoja? Styropian wewnątrz budynku? Ja nie chcę się mądrować ale wątpię że będzie to zgodne z prawem. :dribble:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Remonty i modernizacje”