umowa najmu lokalu a rozliczenia ze wspólnotą

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
orome1
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 26-11-2008, 22:00
Lokalizacja: Radom

umowa najmu lokalu a rozliczenia ze wspólnotą

#1 Post autor: orome1 » 26-11-2008, 22:34

W mojej kamienicy powstała wspólnota mieszkaniowa .Obecnie ma ponad 50%udziału w nieruchomości.Od lipca jest nowy zarządca .Moja sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco:mam zadłużenie powstałe jeszcze przed zawiązaniem wspólnoty które spłacam, od lipca nie zalegam z opłatami ,dostałem wypowiedzenie najmu lokalu i teoretycznie powinienem już się wyprowadzić,nie mam nowej umowy co uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku mieszkaniowego ,nie jestem członkiem wspólnoty. Moje pytania: jak i z kim rozmawiać o nowej umowie , czy wspólnota może w dowolny sposób regulować wysokość czynszu ( ci z poza wspólnoty płacą więcej ) ,czy zarządca może nakazać opłatę za wodę z ryczałtu jeśli mam wodomierz i płaciłem do tej pory wg. wskazań wodomierza, czy ktokolwiek reprezentuje poza wspólnotowców na zebraniach. To tyle co mnie najbardziej interesuje.proszę o rzeczowe odpowiedzi.jeśli potrzeba więcej informacji napiszę .Z góry dziękuję .Mirek

masaccio: zmiana tematu
Ostatnio zmieniony 30-06-2009, 09:24 przez orome1, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: umowa najmu lokalu a rozliczenia ze wspólnotą

#2 Post autor: szarisz » 29-11-2008, 01:16

Masz błędne mniemanie o obowiązującym prawie.

Wspólnota to wszyscy właściciele. Osoby fizyczne oraz właściciel Twojego mieszkania (gmina?)
Nikt nie repezentuje Twoich interesów we wspólnocie. Właściciel Twojego mieszkania we wspólnocie reprezentuje swój interes.

Ty nie masz długu wobec wspólnoty, tylko wobec własciciela Twojego mieszkania (gminy?).

I to co własciciel ma placić do wspólnoty to jedno, a to co Ty masz płacic włascicielowi o drugie...
Zatem ustalenia wspólnoty wobec włascicieli nie dotyczą Ciebie (bezpośrednio).
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”