Podwyżka na fundusz remontowy

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
Hanna
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Podwyżka na fundusz remontowy

#1 Post autor: Hanna » 04-04-2024, 18:23

Czy ktokolwiek może mi wytłumaczyć coś czego nie rozumiem ,sprawa dotyczy podwyżki na fundusz remontowy który na zebraniu wspólnoty nie został przegłosowany ,większością głosów pomysł został oddalony .Bardzo się zdziwiłam że po otrzymaniu rozliczenia miesięcznego niestety ale podwyżka została wprowadzona ,domyślam się tylko że pani która się zajmuje księgowością poszła do kilku mieszkańców takich którzy tak naprawdę nie wiedzą o co chodzi podpisali się na zgodę o podwyżkę ,nie wiem czy jest to zgodne z zasadami wspólnoty bo tak naprawdę wspólnota nic nie robi pomimo dużo skarg do zarządu dużo wniosków o remonty i inne sprawy ,wszystko zostaje bez odpowiedzi ,pani która się tym zajmuje dodam nie jest członkiem wspólnoty więc też tego nie rozumiem jakim prawem ma wgląd do naszych finansów ,owszem była mieszkańcem ale od roku już nie jest .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Podwyżka na fundusz remontowy

#2 Post autor: irenalo » 04-04-2024, 21:18

Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź
w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być
wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze
indywidualnego ich zbierania.
2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według
wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie
postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Podwyżka na fundusz remontowy

#3 Post autor: irenalo » 04-04-2024, 21:24

Chcecie remontów ale nie chcecie za to płacić? Macie jakiegoś admistratora czy zarządce? Kto zwołał zebranie? Dostaliście rozliczenie roczne?
Jeśli macie zarząd zapytajcie na jakich zasadach zatrudniona jest księgowa. Może to pracownik zarządcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5987
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Podwyżka na fundusz remontowy

#4 Post autor: piotrusb » 05-04-2024, 09:26

Hanna pisze:
04-04-2024, 18:23
pani która się zajmuje księgowością poszła do kilku mieszkańców takich którzy tak naprawdę nie wiedzą o co chodzi podpisali się na zgodę o podwyżkę
Jeśli te właśnie głosy przeważyły i w związku z ich oddaniem za uchwałą opowiedziała się większość właścicieli licząc udziałami, to uchwała została podjęta i wchodzi w życie. Każdy właściciel powinien świadomie oddawać głos i inni właścicielce nie mogą argumentować, że osoba głosująca "nie wiedziała o co chodzi". No chyba, że została wprowadzona w błąd np. przez zarządcę zbierającego głosy pod uchwałą, ale to trzeba wykazać.

Natomiast inną sprawą jest, że wszyscy właściciele powinni zostać powiadomieni i to pisemnie o fakcie podjęcia uchwały i o jej treści. Art. 23 ust. 3 uwl:
O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
Wówczas każdy właściciel ma prawo taką uchwałę zaskarżyć. Art. 25 uwl:
1. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy.
2. 1a. Powództwo, o którym mowa w ust. 1, może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lokali albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Hanna
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Re: Podwyżka na fundusz remontowy

#5 Post autor: Hanna » 05-04-2024, 12:19

Dziękuję za odpowiedzi do mojej prośby ,na zebraniu odbyło się głosowanie i ta propozycja nie została przyjęta ,natomiast właściciele nie zostali powiadomieni o podwyżce funduszu remontowego,innym zagadnieniem jest to że nasz fundusz remontowy jest wydawany bez kontroli nie ma żadnych remontów ,przez dziesięć lat odkąd mieszkam w tej wspólnocie została wymieniona na klatkach schodowych w dwóch blokach a są trzy instalacja elektryczna i nic więcej ,dodam iż bloki istnieją 40 lat nie są ocieplone ,piec co na drewno ma 30 lat ,nie mamy ciepłej wody została nam odcięta ,każdy mieszkaniec ma boiler do grzania ciepłej wody ,w mieszkaniach szczytowych pojawia się pleśń i grzyb ,dodam iż w naszej wspólnocie jest zarząd bez prezesa lub zarządcy podobno zgodne z prawem ,a jeżeli chodzi o udziały to już złożyłam wniosek o zmianę w udziałach bo dużo się pozmieniało w stej sprawie tz.są inni mieszkańcy inni właściciele ,bo niektórzy umarli ,niektórzy posprzedawali swoje mieszkania i z tego co mi wiadomo nikt z nowych lokatorów nie wie jaki ma udział moje mieszkanie miało kiedyś jeden udział ale teraz właścicielami są dwie osoby więc uważam że to powinno zostać zmienione pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Hanna
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Re: Podwyżka na fundusz remontowy

#6 Post autor: Hanna » 05-04-2024, 12:30

Jeżeli chodzi o panią "księgową"to tak naprawdę 90%mieszkańców nie wie na jakiej zasadzie jest ona zatrudniona jak nie wiemy na jakich umowach są zatrudnieni palacze ,na moje pytanie na zebraniu dostałam odpowiedż wymijającą i tej pory nie wiem ,dodam że ta pani sama nie potrafi rozliczać PITÓW I ODDAJE JE DO BIURA KSIĘGOWOŚCI za co dodatkowo płacimy ,płacimy również za doładowania tel dla pani "księgowej "o czym też większość mieszkańców nie wiedziała ,wiem że może się użalam ale widzę jaka jest niegospodarność to dlaczego mam się zgadzać na podwyżki funduszu kiedy nic nie jest robione ,żadne zalecenia od inspektora nadzoru budowlanego który jest co roku nie są realizowane ,
Jest czas już na wymianę pieca co ale nikt nie chce się tego podjąć ,Ja osobiście się tą sprawą zajełam tym bardziej że są dopłaty do termomodernizacji ale nikt nie chce o tym rozmawiać wiem dlaczego bo trzeba napisać program i wniosek ,rozkładam ręce

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”