Wspólnoty mieszkaniowe w innych krajach

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
anna.ferdyn
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 24-09-2023, 00:40

Wspólnoty mieszkaniowe w innych krajach

#1 Post autor: anna.ferdyn » 27-01-2024, 14:10

Szukam informacji o "odpowiednikach" albo podobnych formach jak wspólnota mieszkaniowa działających w innych krajach, np. w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii lub innych. Zależy mi przede wszystkim żeby znaleźć jakieś źródła czy literaturę czy przepisy które by regulowały działanie wspólnot mieszkaniowych w tych krajach. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Dziękuję.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5982
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wspólnoty mieszkaniowe w innych krajach

#2 Post autor: piotrusb » 29-01-2024, 10:25

Wyszukaj w Wikipedii hasło "wspólnota mieszkaniowa". Przełącz się na inny język - są m. in. angielski, niemiecki, duński, hiszpański, francuski, niderlandzki, portugalski. W każdym języku jest opis wspólnot w danym kraju (po angielsku bardzo obszerny) oraz wykaz źródeł. Można przetłumaczyć każdy tekst maszynowo używając np. Google Translator.

Tematyką tą zajmuje się w Polsce kilku naukowców m.in. dr hab. Iwona Szymczak profesor Uniwersytetu Szczecińskiego (zwłaszcza rynek niemiecki). Możesz spróbować się z nią skontaktować - https://wpia.usz.edu.pl/pracownicy/dr-h ... -szymczak/
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

anna.ferdyn
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 24-09-2023, 00:40

Re: Wspólnoty mieszkaniowe w innych krajach

#3 Post autor: anna.ferdyn » 05-02-2024, 17:54

Dziękuję za pomysł dot. wiki, skorzystałam jest to dobra opcja żeby stąd zacząć.
Co do prof. to widziałam ale to po jednym zdaniu więc chyba po info podstawowych z wiki poszukam dalej.
Pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”