Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
Andrzej Szyszkowski
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 05-06-2022, 15:20

Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#1 Post autor: Andrzej Szyszkowski » 05-06-2022, 15:31

Witam. Ja nie mam skąd się dowiedzieć, kogo pytać. Czy gdziekolwiek regulamin porządkowy wspólnoty mieszkaniowej danego budynku zabrania otwierania okien na klatkach schodowych i wietrzenia tych części wspólnych? Nie wiem czy ktoś z forum spotkał się z taką sytuacją ponieważ na moje maile zarząd lub zarządca nieruchomości nie odpowiadają.No i nie wiem czy regulamin porządkowy wspólnoty mieszkaniowej można znaleźć w internecie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#2 Post autor: piotrusb » 05-06-2022, 19:21

Każda wspólnota może (ale wcale nie musi) uchwalić taki regulamin według własnych zasad. Nie ma więc jakiegoś jednego uniwersalnego regulaminu dla każdej wspólnoty.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Andrzej Szyszkowski
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 05-06-2022, 15:20

Re: Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#3 Post autor: Andrzej Szyszkowski » 06-06-2022, 10:01

Dziękuję bardzo.Ja wolałem się upewnić ponieważ w jednej z klatek w bloku w którym mieszkam na 6 lokatorów tylko jedna pani sąsiadka jest za tym by tych okien na klatkach schodowych nie otwierać.Argumentujac to obawą przed burzą i rzekomym wpadnieciem pioruna. A reszta nie wierzy w takie przypadki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#4 Post autor: piotrusb » 06-06-2022, 10:43

Ja mogę z doświadczenia powiedzieć, że to może być problem, bo w praktyce się okazuje, że osoba, która otwiera okna na klatce rzadko potem pamięta o ich zamknięciu. W związku z tym u nas kilka razy doszło do zalania klatki przez ulewny deszcz w nocy, a raz w czasie burzy otwarte okna zostało wyrwane przez wiatr.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Andrzej Szyszkowski
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 05-06-2022, 15:20

Re: Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#5 Post autor: Andrzej Szyszkowski » 07-06-2022, 07:15

piotrsub no chyba nie zostało wyrwane to okno plastikowe które można otworzyć w pozycji mikrowenylacji czyli uchylnej. A pani sąsiadce w moim bloku pozostałych 5 lokatorów "Jest wilkiem" i wyzywają ją ze zabrania otwierania okien na klatkach schodowych tworząc swój własny Regulamin Porządkowy wspólnoty mieszkaniowej. No cóż? Moim zdaniem po coś te okna na klatce schodowej są. Gdyby nie były potrzebne zastąpiono by je luksferami.Przynajmniej w takich blokach nie ma scysji pięciu przeciw jednej i spokój.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wietrzenie klatek schodowych w okresie letnim

#6 Post autor: piotrusb » 07-06-2022, 12:57

Można, ale można tez otworzyć całe skrzydło i tak to się właśnie stało. To tylko przykład i wcale nie znaczy, że nie należy takich okien w ogóle otwierać.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”