Korytarz część wspólna z sąsiadką

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
Dajkota89a
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 02-04-2022, 18:40

Korytarz część wspólna z sąsiadką

#1 Post autor: Dajkota89a » 10-04-2022, 14:58

Jeszcze raz napisze może wyraźniej.mamy wspólny korytarz z sąsiadką który oddzielony jest drzwiami od reszty korytarza . Korytarz ma około 10 m przez który muszę przejść żeby dojść do drzwi swojego mieszkania.Sasiadka zrobiła sobie z niego przedpokój ,komody szafa i półki.Co mogę zrobić żeby nie był to przedpokój sąsiadki bo czuję się jakbym przechodził przez jej mieszkanie .Sąsiadką ma pomieszczenia po obu stronach korytarza . Korytarz jest tak zagracony że nie można wnieść większego mebla .Czy mogę zmusić sąsiadkę do zabrania przynajmniej części mebli i jak.Sasiadka wynajmuje pomieszczenia od miasta a moje mieszkanie jest wykupione

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Korytarz część wspólna z sąsiadką

#2 Post autor: irenalo » 10-04-2022, 19:44

Sprawdziłeś czyj jest korytarz ? Zadzwoniłeś do zarządcy?
Bo jeśli to część wspólna, to wspólnota może np. wezwac straż pożarną, która stwierdzi, że jest za wąska droga p/ poż. i razie pożaru nie wydostaniesz się z mieszkania..
Spotkałam się natomiast raz z sytuacją, że taki korytarzyk był współwłasnością obu właścicieli lokali. Wtedy sam musisz ustalić z właścicielem lokalu, jak ma być wykorzytywany.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Zlatan
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 24-04-2022, 15:48

Re: Korytarz część wspólna z sąsiadką

#3 Post autor: Zlatan » 24-04-2022, 16:06

Podobnie. Część korytarza na etapie budowy przegrodzona drzwiami antywłamaniowymi przez wykonawcę. Powstał przedsionek prowadzący do dwoch mieszjan, jedno po prawej, drugie po lewej stronie. Dodam, że nie stanowi współwłasności żadnego z dwóch właścicieli mieszkań. Na innych piętrach jest różnie, jedni mają przedsionek, inni nie. Pytanie, czy można zatem jednostronnie podjąć decyzję o demontażu drzwi do "wspolnego" korytarzyka(?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Korytarz część wspólna z sąsiadką

#4 Post autor: irenalo » 25-04-2022, 14:53

Co znaczy jednostronnie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”