pomniejszenie zaliczki

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
katarzyna
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 19-08-2021, 15:47

pomniejszenie zaliczki

#1 Post autor: katarzyna » 20-08-2021, 02:10

Witam wszystkich,
proszę o poradę w sprawie złej pracy ochrony która nie reaguje na zgłaszane przypadki dewastacji mienia wspólnoty.
Problem podobny do opisanego tutaj:

viewtopic.php?f=1&t=12488

Zgłaszałam problem wiele razy do zarządu, zarządcy. Bezskutecznie.
Zdesperowana zamierzam potrącać z comiesięcznych zaliczek, wynagrodzenia ochrony, administratora i zarządu.
Zła praca ochrony denerwuje niestety tylko mnie, reszta mieszkańców nie jest zainteresowana np. zmianą firmy ochroniarskiej czy zarządu.
Po prostu wolą być dymani, płacić wynagrodzenia za to że ochroniarz nie pracuje.
Przypuszczam że w jakimś momencie zarząd poda mnie do sądu o zapłatę zaległości, jak mogłabym się bronić przed sądem?
Idealnie gdyby sąd nakazał zmianę firmy ochroniarskiej albo narzucił zarząd komisaryczny.
Mam jakiekolwiek szanse korzystnego wyroku w takiej sytuacji?

Po prostu totalna olewka, jakbym mówiła do ściany.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: pomniejszenie zaliczki

#2 Post autor: piotrusb » 20-08-2021, 15:10

Nie masz żadnych szans korzystnego wyroku w takiej sytuacji, bo nie masz prawa samowolnie wstrzymać płatności za usługi, z których nie jesteś zadowolona.

Sąd stwierdzi jedynie, czy te płatności są wymagalne i nie będzie w ogóle brał pod uwagę Twoich zastrzeżeń, co do jakości usług. Będziesz musiała zapłacić zaległe kwoty wraz z odsetkami, a także koszty sądowe w tym koszty zastępstwa procesowego.

We wspólnocie decyduje większość właścicieli, więc nie ma innej drogi niż przekonanie sąsiadów do swoich racji.

Alternatywą jest wykorzystanie art. 26 ust. 1 ustawy o własności lokali: „Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, każdy właściciel lokalu może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd, który określi zakres jego uprawnień oraz należne mu wynagrodzenie”.

Jednak sądy nie są skłonne do ustanawiania takiego zarządcy i kierując takie powództwo musisz dysponować przekonującymi dowodami, zeznaniami świadków itp., które potwierdza, że zarząd nie wypełnia swoich obowiązków. Twoje subiektywne przekonanie co do tego zdecydowanie nie wystarczy.

Trzeba też liczyć się z tym, że ustanowionemu przez sąd zarządcy trzeba będzie płacić i Twoi sąsiedzi mogą nie być z tego powodu szczęśliwi.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”