Obowiązki spółdzielni a pandemia

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
beansidhe
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-01-2021, 20:08

Obowiązki spółdzielni a pandemia

#1 Post autor: beansidhe » 29-01-2021, 20:16

Dzień dobry
Od jakiegoś miesiąca mam grzyb w jednym z pokoi w mieszkaniu spółdzielczym. Spółdzielnia odmówiła wizyty i oględzin powołując się na sytuację z pandemią. Blok przeznaczony jest do termomodernizacji i boję się że jeśli teraz spółdzielnia nie podejmie żadnych działań teraz to po termomodernizacji jeśli problem będzie nadal występował nie zrobią już nic. Jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Andrzej_K
.
.
Posty: 357
Rejestracja: 06-02-2008, 16:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Obowiązki spółdzielni a pandemia

#2 Post autor: Andrzej_K » 30-01-2021, 10:24

beansidhe pisze:
29-01-2021, 20:16
Jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić?
Wietrzyć pokój?
beansidhe pisze:
29-01-2021, 20:16
(...) to po termomodernizacji jeśli problem będzie nadal występował nie zrobią już nic.
Po termomodernizacji i bez wietrzenia będzie jeszcze gorzej.
Pozdrawiam - Andrzej_K.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Obowiązki spółdzielni a pandemia

#3 Post autor: piotrusb » 30-01-2021, 13:13

Jaki masz rodzaj wentylacji? Sprawdzałeś czy działa? Jaka jest jej wydajność?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

beansidhe
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-01-2021, 20:08

Re: Obowiązki spółdzielni a pandemia

#4 Post autor: beansidhe » 03-02-2021, 17:06

Czy wentylacja działa nie wiem ale podejrzewam że coś jest nie tak bo parują szyby. Miałam taki sam problem 3lata temu i okazało się że wentylacja była zapchana po remoncie u sąsiada. Ja wiem że wietrzyć itp ale pytanie moje odnosi się do działań spółdzielni - mogą olać temat "bo covid"? Jeżeli wentylacja jest zapchana to sama jej nie odepcham przecież. I tak jak pisałam jeśli to jednak nie wentylacja to mogliby coś zrobić przy termomodernizacji (to jest róg sciany szczytowej) ale skoro nikt nie przyjdzie ocenić sytuacji "bo covid" to się wypną. Także pytam jak skutecznie zmusić spółdzielnię to jakiekolwiek działania ponad "nie przyjdziemy bo covid"

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Obowiązki spółdzielni a pandemia

#5 Post autor: piotrusb » 03-02-2021, 17:21

Zaparowywanie szyb może wskazywać własnie na niesprawną wentylację. Covid nie jest wytłumaczeniem dla wszystkiego, bo np. nie oznacza, że można nie przeprowadzać corocznego, obowiązkowego przeglądu instalacji gazowej, kominowej i wentylacyjnej. Był taki przegląd u Ciebie w lokalu?

Spółdzielnię trudno zmusić, ale powinnaś pisemnie zażądać kontroli instalacji wentylacyjnej. W przypadku bezskuteczności pozostaje zgłosić problem do Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z Prawem budowlanym budynek powinien być utrzymywany przez spółdzielnię w należytym stanie technicznym. Wiąże się z tym także sprawnie działająca instalacja wentylacyjna. Nadzór Budowlany może przeprowadzić kontrolę i nakazać spółdzielni wykonanie określonych prac w wyznaczonym terminie pod groźbą kary grzywny.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”