Podział podwórka między lokatorami.

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
lennka01
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 17-05-2020, 14:42

Podział podwórka między lokatorami.

#1 Post autor: lennka01 » 17-05-2020, 15:09

Witam,
Sytuacja wygląda następująco. Jestem właścicielem mieszkania w budynku 5-rodzinnym. Mam największą ilość udziałów w częściach wspólnych budynku. Na podwórku są dwa ogrodzone ogródki oraz miejsce na parkowanie miej więcej 5 samochodów. Ogródki ogrodzone zostały przez mieszkańców z najmniejszymi udziałami w budynku ( ogródki są dużej powierzchni ).W obecnej sutyacji nie mam ani wydzielonej części na której mogł bym zrobić sobie ogródek, nie mam również miejsca parkingowego ponieważ wszystkie są zajęte przez sąsiadów (również tych którzy swoją cześć podwóka wykorzystali na ogródek ).
Dodam że odbyłem rozmowę ze wszystkimi sąsiadami na której dogadaliśmy się co do podziału podwórka (ustaliliśmy w którym miejscu będzie moje miejsce parkingowe ) Niestety po czasie jeden z sąsiadów (z NAJMNIEJSZĄ ilością udziałów ) stwierdził że on będzie tam parkował bo ma dwa samochody i zawsze w tym miejscu parkował, ma również ogródek.

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Wspólnota rozkłada ręce, stwierdziła że mamy się miedzy sobą dogadać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Podział podwórka między lokatorami.

#2 Post autor: piotrusb » 18-05-2020, 09:29

Są dwie opcje.

Czasowy podział nieruchomości wspólnej do korzystania (quoad usum) na podstawie którego możliwe jest przydzielenie poszczególnym właścicielom na wyłączność części np. podwórka na miejsca parkingowe, czy ogródki musi być dokonany umową wszystkich właścicieli. W związku z tym jesli nie dojdziecie do porozumienia, to pozostaje tylko droga sądowa.

Natomiast wspólnota może podjąć uchwałę o sposobie wykorzystania nieruchomości wspólnej, w tym zasadach parkowania i tu można np. ustalić, że każdy właściciel ma prawo parkować na podwórku jeden pojazd.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”