Dostęp do rozliczeń przez Internet

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
joven
.
.
Posty: 88
Rejestracja: 08-11-2011, 21:44

Dostęp do rozliczeń przez Internet

#1 Post autor: joven » 15-01-2019, 10:13

Witam,

Jako Zarząd WM, chcielbyśmy wprowadzić w tym roku usługę dostępu przez internet do rozliczeń, możliwość zgłaszania usterek, głosowania nad uchwałami, dostęp do udostępnionych dokumentów itp dla członków naszej WM. Program, który posiada biuro rachunkowe, które prowadzi nam księgowość ma takie opcje, jednak są one dodatkowo płatne. Nie są to duże koszty, ok. 1,10 zł/m-ąc na lokal. I tu pojawia się moje pytanie - czy jeśli mieszkańcy zaakceptowaliby te koszty w uchwale, to powinniśmy rozliczać po równo na lokal czy traktować je jako koszty zarządu NW i rozlicząć proporcjonalnie do udziału w NW? Ja osobiście skłaniam się ku pierwszej opcji, ale chciałbym również poznać Wasze zdanie na ten temat.
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Dostęp do rozliczeń przez Internet

#2 Post autor: piotrusb » 15-01-2019, 10:34

To są ewidentnie koszty zarządu nieruchomością wspólną i zgodnie z art. 12 ust. 2 zd. drugie uwl rozlicza się je w stosunku do udziałów.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

joven
.
.
Posty: 88
Rejestracja: 08-11-2011, 21:44

Re: Dostęp do rozliczeń przez Internet

#3 Post autor: joven » 15-01-2019, 11:56

Dziękuję za odpowiedź.

Jak się tak głębiej zastanowiłem, to podzielam twój pogląd, choć wcześniej wydawało mi się inaczej.

A tak na marginesie, czy powinniśmy przegłosować odrębną uchwałą, że taką rzecz wprowadzamy czy wystarczy jeśli uwzględnimy koszt tej usługi w Rocznym Planie Gospodarczym i najzwyczajniej tylko poinformować członków WM, że takie udogodnienie zostało wprowadzone?
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Dostęp do rozliczeń przez Internet

#4 Post autor: piotrusb » 15-01-2019, 12:04

Jeśli ujmiecie to w planie gospodarczym, który wspólnota przyjmuje uchwałą, to nie musicie podejmować dodatkowej uchwały. Pamiętajcie tylko, że nie może to być jedyna droga kontaktu i dostępu, bo nie każdemu właścicielowi musi to odpowiadać.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

joven
.
.
Posty: 88
Rejestracja: 08-11-2011, 21:44

Re: Dostęp do rozliczeń przez Internet

#5 Post autor: joven » 15-01-2019, 12:40

Oczywiście będzie to jedna z opcji i będziemy jej używać do kontaktu z osobami, które wyrażą na to zgodę.
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”