Komornik

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Komornik

#1 Post autor: kindziu » 08-11-2017, 22:52

Przegrałem apelację i nie będąc na sprawie nie otrzymałem sentencji wyroku.
Po kilku miesiącach otrzymałem od administratora wezwanie do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego.
Zadzwoniłem do administratora z zapytaniem skąd wie o sprawie sadowej i odpowiedział mi że z wyroku.
Zapytałem się skąd ma wyrok. Odp. że dostali kopię wyroku e-mailem od jednego członka zarządu.
Po dwóch miesiącach dostałem pismo od komornika z lekka zdziwiony. Zadzwoniłem do niego i sie umówiłem
na sprawdzenie akt. Ku mojemu zdziwieniu w aktach komornika nie było wniosku od wierzyciela a co gorsza
załączone było niepotwierdzona kopia pełnomocnictwa radcy prawnego ale dla innej wspólnoty.
Komornik sporządził protokół z mojej kontroli (ja dyktowałem :| ) i załączył do akt. Sprawa jest troszkę skomplikowana
i złożyłem zażalenie na nadanie klauzuli bo pełnomocnik wystąpił o klauzulę wykonalności bez wiedzy Zarządu WM gdyż ten
się zmienił przed złożeniem klauzuli a pełnomocnik procesowy 14 dni po wyroku otrzymał koszty+VAT od WM i teraz przez
komornika żąda ode mnie wszystkich kosztów na rzecz WM. Sam też dokonał wyboru komornika. Nie wiem co o tym sądzić.
Według mnie administrator z radcą prawnym który jest w stosunku pracy z administratorem działając na podstawie
pełnomocnictwa ogólnego przejęli Zarząd WM który kompletnie utracił jakakolwiek kontrolę nad administratorem i pełnomocnikiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Komornik

#2 Post autor: piotrusb » 08-11-2017, 23:35

kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
Przegrałem apelację i nie będąc na sprawie nie otrzymałem sentencji wyroku.
Jeśli nie wystąpiłeś do sądu o odpis wyroku, to sąd nie miał żadnego obowiązku Cię z nim zapoznawać, a więc np. wysyłać Ci wyroku.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
Po kilku miesiącach otrzymałem od administratora wezwanie do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego.
Jeśli sąd tak zasądził, a wyrok się uprawomocnił, to musisz te koszta zapłacić. Jeśli działanie administratora ma oparcie w jego umowie ze wspólnotą lub upoważnieniu zarządu, to wykonuje on swoje obowiązki.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
nie było wniosku od wierzyciela a co gorsza
załączone było niepotwierdzona kopia pełnomocnictwa radcy prawnego ale dla innej wspólnoty
Komornik powinien więc odmówić wszczęcia egzekucji do czasu uzupełnienia braków formalnych.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
pełnomocnik wystąpił o klauzulę wykonalności bez wiedzy Zarządu WM gdyż ten
się zmienił przed złożeniem klauzuli
Jeśli nowy zarząd nie cofnął pełnomocnictwa procesowego, to pełnomocnik działał w ramach swojego umocowania. Wystąpienie o klauzulę wykonalności jest standardowym działaniem proceduralnym pełnomocnika. Zmiana składu zarządu nie powoduje ustania pełnomocnictwa, bo pełnomocnictwa takiego udziela i odwołuje je wspólnota reprezentowana przez zarząd, a nie jego członkowie jako osoby fizyczne.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
i teraz przez
komornika żąda ode mnie wszystkich kosztów na rzecz WM.
I niemal na pewno będziesz je musiał zapłacić, skoro zostały zasądzone, a jeśli będzie je egzekwował komornik, to dojdą jeszcze jego niemałe koszty.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
Sam też dokonał wyboru komornika
Poza egzekucją z nieruchomości wierzycielowi przysługuje swoboda wyboru komornika z dowolnego rewiru w całej Polsce.
kindziu pisze:
08-11-2017, 22:52
Według mnie administrator z radcą prawnym który jest w stosunku pracy z administratorem działając na podstawie
pełnomocnictwa ogólnego przejęli Zarząd WM który kompletnie utracił jakakolwiek kontrolę nad administratorem i pełnomocnikiem.
Nie podajesz faktów, które by uzasadniały to stwierdzenie, więc trudno się ustosunkować.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Re: Komornik

#3 Post autor: kindziu » 08-11-2017, 23:46

Jeśli nie wystąpiłeś do sądu o odpis wyroku, to sąd nie miał żadnego obowiązku Cię z nim zapoznawać, a więc np. wysyłać Ci wyroku.
Sąd nie wysyła z urzędu?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Re: Komornik

#4 Post autor: kindziu » 08-11-2017, 23:50

Jeśli nowy zarząd nie cofnął pełnomocnictwa procesowego, to pełnomocnik działał w ramach swojego umocowania

Zarząd nie przejął dokumentów i nic nie wie o sprawie. Wiem bo pytałem. Rozumiem że pełnomocnik procesowy miał prawo
wystąpić do mnie ale to się nie stało a wystąpił do mnie admin na podstawie wyroku który otrzymał od zarządu i to mnie
martwi bo wg mnie admin to osoba trzecia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Komornik

#5 Post autor: piotrusb » 09-11-2017, 11:00

kindziu pisze:
08-11-2017, 23:46
Sąd nie wysyła z urzędu?
NIe. To Twój interes żeby wystąpić o odpis wyroku. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany, to ponosisz wszystkie związane z brakiem wiedzy o postanowieniu sądu skutki.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Komornik

#6 Post autor: piotrusb » 09-11-2017, 11:04

kindziu pisze:
08-11-2017, 23:50
Zarząd nie przejął dokumentów i nic nie wie o sprawie.
To źle świadczy o członkach tego zarządu.
kindziu pisze:
08-11-2017, 23:50
Rozumiem że pełnomocnik procesowy miał prawo
wystąpić do mnie ale to się nie stało a wystąpił do mnie admin na podstawie wyroku który otrzymał od zarządu i to mnie
martwi bo wg mnie admin to osoba trzecia.
Admin jeśli działa na podstawie umowy ze wspólnotą lub upoważnienia, to zarządu reprezentuje wierzyciela - wspólnotę, więc może wystąpić do dłużnika, żeby ten spłacił należność, zanim sprawa trafi do komornika.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”