Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#13 Post autor: Joanna » 19-01-2017, 19:01

Pelasia pisze:Mam też skan pierwszego aktu notarialnego
Sam akt notarialny to za mało - trzeba obejrzeć akta załączone do KW tego lokalu. Można dostać zgodę na obejrzenie pełnych akt, trzeba złożyć do sądu wniosek i uzasadnić interes prawny. Tam mogą być odpowiedzi na Twoje pytania. Tak samo warto obejrzeć akta KW tego "nowego" lokalu dewelopera - zobaczysz, co tam złożył i kto to coś podpisał. Notariusze mogą być różni ale wszystkie KW są w jednym sądzie razem z aktami.
Można iść oglądać akta z właścicielem tego pierwszego lokalu - jak będzie chciał.

Zobacz też KW budynku - ale zupełną a nie aktualną. Jeżeli powierzchnia użytkowa się zmienia to tam muszą być jakieś zapisy. I jakieś dokumenty w aktach.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Pelasia
.
.
Posty: 101
Rejestracja: 11-08-2016, 17:45

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#14 Post autor: Pelasia » 19-01-2017, 19:20

Joanna pisze:Można dostać zgodę na obejrzenie pełnych akt, trzeba złożyć do sądu wniosek i uzasadnić interes prawny. Tam mogą być odpowiedzi na Twoje pytania.
Joanna, ja już to zrobiłam. W aktach pierwszego lokalu nie ma inwentaryzacji budynku i wyliczonych udziałów poszczególnych właścicieli lokali. Nie ma też żadnych rysunków, na których zaznaczone byłyby części wspólne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Pelasia
.
.
Posty: 101
Rejestracja: 11-08-2016, 17:45

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#15 Post autor: Pelasia » 19-01-2017, 19:23

Joanna pisze:Zobacz też KW budynku - ale zupełną a nie aktualną. Jeżeli powierzchnia użytkowa się zmienia to tam muszą być jakieś zapisy. I jakieś dokumenty w aktach.

Nie zmieniła się powierzchnia użytkowa budynku. Zwiększyły się tylko m2 powierzchni należącej do dewelopera.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Pelasia
.
.
Posty: 101
Rejestracja: 11-08-2016, 17:45

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#16 Post autor: Pelasia » 19-01-2017, 19:36

Joanna pisze:Tak samo warto obejrzeć akta KW tego "nowego" lokalu dewelopera - zobaczysz, co tam złożył i kto to coś podpisał.
Ja wiem, co złożył. Na rysunku przedstawiającym parter budynku wydzielił kolorem dwa lokale (początkowo miał jeden), dołączając do nich część powierzchni, która była i nadal jest korytarzem. Tylko nie potrafię udowodnić, że ten korytarz był częścią wspólną, a nie (jak teraz) częścią lokalu dewelopera.
Jestem w stanie wyliczyć powierzchnię, która powinna należeć do dewelopera na podstawie jego udziałów, przyjmując, że powierzchnia jego lokalu powinna być wyliczona w ten sam sposób, jak wyliczona jest powierzchnia pierwszego lokalu, mojego lokalu i wszystkich pozostałych. Nie dotyczy to tylko dewelopera. Wyliczyłam, że deweloper przywłaszczył sobie dodatkową powierzchnię:50 m2 parteru i 300 m2 podziemia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#17 Post autor: irenalo » 19-01-2017, 19:54

Pelasia pisze: Ja wiem, co złożył. Na rysunku przedstawiającym parter budynku wydzielił kolorem dwa lokale (początkowo miał jeden), dołączając do nich część powierzchni, która była i nadal jest korytarzem. Tylko nie potrafię udowodnić, że ten korytarz był częścią wspólną, a nie (jak teraz) częścią lokalu dewelopera.
Bo zafiksowałaś na punkcie wpisanej powierzchni części wspólnej a nie skupiasz sie na tym co się do Ciebie pisze.
Wyobraźcie sobie, że sprawdziłam w urzędzie, gdzie wydaje się te zaświadczenia i okazuje się, że nie ma u nich inwentaryzacji powykonawczej budynku
Tobie nie jest potrzebna inwentaryzacja powykonawcza ale dokument na podstawie, którego wystawiono zaświadczenie o samodzielności lokali. I na podstawie , ktorego wyliczono udział pierwszego lokalu. Nie da sie wyliczyć udziału pierwszego lokalu , bez wyliczenia udziałów wszystkich pozostałych lokali. Nawet , gdyby te pozostałe lokale nigdy nie miały być wyodrębnione i sprzedane.
Trafiłaś do tego urzędu, gdzie wydano pierwsze zaświadczenie o samodzielności?
Jeśli masz pierwszy akt notarialny, to masz tam napisane co przedstawiono do aktu.
Przepisz proszę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Nieprawidłowości w częsciach wspólnych

#18 Post autor: irenalo » 19-01-2017, 20:19

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Zasw ... lu,a,44383

Ubiegając się o zaswiadczneio o samodzielnosci lokalu należy do wniosku dołączyć m.in.
aktualna inwentaryzacja budowlana - rzuty odpowiednich kondygnacji budynku z zaznaczeniem lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi (w przypadku, gdy pomieszczenia przynależne położone są poza budynkiem należy oznaczyć je na wyrysie z mapy ewidencyjnej), opracowana przez osobę legitymującą się odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi i zaświadczeniem o przynależności do izby samorządu zawodowego, lub oznaczeń lokalu/li dokonać na istniejącej dokumentacji technicznej budynku potwierdzonej za zgodność ze stanem faktycznym przez osobę legitymującą się odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi i zaświadczeniem o przynależności do izby samorządu zawodowego – 2 egzemplarze rzutów kondygnacji budynku oryginalnie podpisane przez wykonawcę inwentaryzacji lub osobę potwierdzającą za zgodność ze stanem faktycznym rzuty z istniejącej dokumentacji technicznej (art. 2 ust. 5 i 6 ustawy o własności lokali).
I to jest to, czego szukasz.

I musi być w urzędzie a TY mozesz wnioskować o kopie dokumentów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”