Wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
Robercik1981
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 22-01-2013, 01:17

Wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu

#1 Post autor: Robercik1981 » 09-12-2016, 19:36

Ogólnie w skrócie sytuacja wygląda tak, na terenie wspólnoty usytuowany jest kiosk, od jakiegoś czasu dzierżawca gruntu i właściciel kiosku nie wnosi opłat za dzierżawę. Zarządca stara się wyegzekwować należności.
Ostatnio przedstawił do podpisu uchwałę o wypowiedzeniu dzierżawy terenu, jednak jak dla mnie jest ona trochę dziwna tak jak by działała na korzyść dłużnika oto treść:
Wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu wspólnoty X pod kiosk handlowy oraz zablokowanie dalszego wymiaru opłat za dzierżawę. W związku z nieuiszczaniem opłaty za dzierżawę przez Pana Y umowa dzierżawy zostaje wypowiedziana z dniem 01.01.2017 ze skutkiem na dzień 31.12.2017r. Ponadto członkowie wspólnoty podejmują decyzję o zablokowaniu wymiaru opłat z dniem 01.01.2017r aby nie generować dalszego zadłużania. Do 31.12.2016 r będzie naliczana opłata za dzierżawę i do tego czasu Pan Y jest zobowiązany zapłacić całą zaległość. Jednocześnie członkowie wspólnoty na zebraniu sprawozdawczym podejmą decyzję o skierowaniu Pana Y na drogę sądową o uwolnienie terenu tj. zabranie kiosku z terenu wspólnoty.

W mojej ocenie wypowiedzenie umowy jest jak najbardziej słuszne należałoby jednak wyznaczyć termin uwolnienia terenu a po przekroczeniu tego terminu naliczać opłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości.

Zwracam się więc z zapytaniem czy słusznie mam obawy aby nie podpisywać tej decyzji?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Robercik1981
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 22-01-2013, 01:17

Odp.: wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu

#2 Post autor: Robercik1981 » 09-12-2016, 20:10

Błąd wystąpił powinno być ze skutkiem na 31.01.2017r

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu

#3 Post autor: irenalo » 10-12-2016, 12:29

Robercik1981 pisze:Zarządca stara się wyegzekwować należności.
A co faktycznei zrobił? Wystapił do sądu o nakaz zapłaty? Czy tylko "sie stara"?
Umowa jest z osobą fizyczną czy jakąś firemką?
Kiosk funkcjonuje czy stoi pusty? Pytam , bo może faktycznie nie ma od kogo już dochodzić roszczeń.
Robercik1981 pisze:Wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu wspólnoty X pod kiosk handlowy oraz zablokowanie dalszego wymiaru opłat za dzierżawę.
Nie podoba mi się to "zablokowanie opłat za dzierżawe"?
W umowie jest okres wypowiedzenia. Jaki? Czy jest zapis o mozliwości natychmiastowego wypowiedznia jelsi dzirżawca zalega za powiedzmy 3 miesiące?
Robercik1981 pisze:jak najbardziej słuszne należałoby jednak wyznaczyć termin uwolnienia terenu
Słusznie. Termin uwolnienia to termin wypowiedzenia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”