Zgłoszenie administracji sporządzenie uchwały

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zgłoszenie administracji sporządzenie uchwały

#7 Post autor: piotrusb » 14-05-2026, 22:01

Mylisz się. Na nagrywanie, nawet jeśli nie rozpowszechniasz nagrania, musisz mieć zgodę, choćby dorozumianą, osób nagrywanych. Natomiast w odniesieniu do zgody dorozumianej, jeśli choćby jedna osoba oświadczy, że nie życzy sobie nagrywania, to nie wolno Ci tego robić.

Nagrywanie bez zgody osób wypowiadających się narusza ich prawo do prywatności i ochrony wizerunku. W związku z tym nagrywanie przebiegu zebrania, bez uprzedniego poinformowania jego uczestników o zamiarze, celu i zakresie nagrywania może skutkować zgłoszeniem do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) i karą finansową.

I nie jest prawdą, że nagrywanie zebrania jest narzędziem powszechnie stosowanym.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 9073
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Zgłoszenie administracji sporządzenie uchwały

#8 Post autor: irenalo » 15-05-2026, 14:34

"gniazdko w garażu dla wszystkich na potrzeby odkurzania czy inne "
Czyli do celów prywatnych. Ktoś będzie odkurzał, inny podładuje hulajnogę, a reszta będzie płacić za prąd.
Pewnie dlatego się nie zgodzili.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”