Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

Pochwal się stroną internetową swojej Wspólnoty lub poleć ciekawą stronę internetową innej Wspólnoty.
Wiadomość
Autor
gzoom
.
.
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2009, 14:24
Lokalizacja: Opole

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#13 Post autor: gzoom » 02-04-2010, 13:45

U mnie aktywność internetowa mieszkańców (zorientowana na wspólnotę - email, www, forum) wynosi zero. Zlikwidowałem, bo po co się w to bawić, jak przez rok nikt nie korzystał. Były wszędzie ogłoszenia - gdzie, jak, napisz, wypowiedz sie, bądź na bieżąco itp.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bimki
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 15-02-2010, 15:14

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#14 Post autor: bimki » 06-04-2010, 00:19

no faktycznie nie jest kolorowo.
Zarejestrowały się 2-3 osoby - jedna napisała coś na forum i koniec.

Ale za do bardzo dużo osób weszło na forum - pewnie zobaczyli, że prawie puste i poszli...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5960
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#15 Post autor: piotrusb » 06-04-2010, 13:53

U mnie w Warszawie na 230 lokali we wspólnocie mamy 47 zarejestrowanych użytkowników wewnętrznego (wspólnotowego) forum internetowego.
Ostatnio zmieniony 06-04-2010, 13:55 przez piotrusb, łącznie zmieniany 2 razy.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bimki
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 15-02-2010, 15:14

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#16 Post autor: bimki » 07-04-2010, 01:27

moja wspólnota też ma prawie 200 lokali.
Jak udało Ci się aż 47 zaprosić? Wyłącznie ogłoszenie na drzwiach czy jeszcze coś do skrzynki na listy?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5960
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#17 Post autor: piotrusb » 07-04-2010, 10:36

Oczywiście informacje w gablotach na wszystkich klatkach schodowych plus informacje i zachęty do czytania forum przy każdej okazji np. przy pisemnych powiadomieniach o zebraniach, o przyjętych uchwałach itp.
Przede wszystkim jednak na forum (i tylko tam) umieszczamy szereg informacji istotnych dla mieszkańców np. ostatnio o poszerzeniu ulicy przy której leży nasza nieruchomość, instalacji ekranów dźwiękochłonnych, własności sąsiedniej uliczki osiedlowej, zagadnieniach związanych z parkowaniem itp.
Teraz np. dyskutujemy kwestię przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, w związku z czym opracowaliśmy obszerną analizę formalno-prawną i finansową - wszyscy członkowie Wspólnoty dostali do skrzynek informacje i streszczenie, a pełna analiza jest tylko na naszym Intranecie. Analogicznie zrobiliśmy w kwestii odwołania od decyzji o podniesieniu opłat za użytkowanie wieczyste. Analizę, operat szacunkowy, wzory odwołania do SKO i sprzeciwu umieściliśmy na stronie. Pliki są zabezpieczone hasłem, które dostępne jest dla zarejestrowanych członków - nader skuteczne :-)
Oczywiście wszystkie informacje i dokumenty można otrzymać w formie papierowej w administracji, no ale wtedy trzeba się tam pofatygować w określonych godzinach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07-04-2010, 10:39 przez piotrusb, łącznie zmieniany 3 razy.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bimki
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 15-02-2010, 15:14

Odp.: Jak z aktywnością mieszkańców u Was?

#18 Post autor: bimki » 07-04-2010, 22:21

hej,

no to nie będę się poddawał. Powiedz jeszcze jak długo trwało zanim ludzie zaczęli się rejestrować? Może te 3 osoby za tydzień to nie jest źle? :)
Jeśli chodzi o zabezpieczenie ważnych rzeczy hasłem - to masz rację, ważna sprawa. Portal, na którym założyłem forum ma takie rzeczy, tylko trzeba administratora zwerbować, żeby się zarejestrował.

Na razie forum prawie puste. Chyba zrobię wkrótce jakąś nową kampanię na klatkach, bo ogłoszenia już są pozrywane (nie wiem komu to przeszkadza?)

pozdr

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Wspólnota”