przejecie terenu

Pochwal się stroną internetową swojej Wspólnoty lub poleć ciekawą stronę internetową innej Wspólnoty.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: przejecie terenu

#7 Post autor: irenalo » 23-03-2017, 12:29

juwentura pisze:Jeżeli chodzi o ten teren to jestem pewien gdyż pytałem Zarządcę i tak mnie oświadczono .Zaznaczyła że to było przekształcenie tego gruntu.Nikt z członków WM niczego nie podpisywał i dlatego jest moja obawa.Co się stanie kiedy obecny Zarządca przestanie zarządzać tą wspólnotą.Proszę o podanie podstawy prawnej która takie działania nie dopuszcza.Z poradę dziękuję
Co masz we własnym akcie notarialnym na temat gruntu? Proszę zajrzyj tam i przepisz dokładnie.
Ile jest zapisów dotyczących gruntu (parking, droga itp.)?
Może jesteś użytkownikiem wieczystym kilku działek?
Może grunt pod budynkiem to jedno a grunt pod parkingiem to drugie? I to drugie nie jest NW ale jest współwłasnością ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

juwentura
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 06-02-2011, 10:00

Odp.: przejecie terenu

#8 Post autor: juwentura » 23-03-2017, 17:44

Przekształcenie dotyczy tego gruntu który otrzymaliśmy od Gminy który graniczył z naszą działką będącą własnością Wspólnoty na której jest posadowiony nasz blok mieszkalny oraz pozostały teren przeznaczony został na teren zielony oraz drogę dojazdową.Ten grunt który otrzymaliśmy od Gminy graniczy z wymienioną drogą dojazdową i dlatego łatwo było tam urządzić parking , a jednocześnie wzrasta nasz stan posiadania.Na tym gruncie po pracach budowlanych powstał parking na 19 stanowisk.Pytam kto w świetle prawa powinien podpisać dokument i jaki.O to pytam?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5960
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: przejecie terenu

#9 Post autor: piotrusb » 23-03-2017, 17:53

juwentura pisze:O to pytam?
Ale nie odpowiadasz na nasze pytania, a bez tego, to jest bez określenia: jaki jest obecny stan prawny tego gruntu oraz kto i na jakich zasadach ma wejść w jego posiadanie, nikt Ci nie odpowie na pytanie kto ma podpisać dokument, bo nikt nie jest jasnowidzem

Jaki dokument: Akt notarialny? Czego dotyczący: wejścia w użytkowanie wieczyste? Kogo? Właścicieli lokali? Zarządcy?
juwentura pisze:Ten grunt który otrzymaliśmy od Gminy
Z tego co pisałeś, to jeszcze nic nie otrzymaliście. Widziałeś coś na piśmie, czy bazujesz tylko na słowach zarządcy?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

juwentura
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 06-02-2011, 10:00

Odp.: przejecie terenu

#10 Post autor: juwentura » 23-03-2017, 19:52

Na temat tego gruntu nie mam nic zapisane w mojej księdze wieczystej tam widnieje tylko dziale I-Sp "przysługuje udział w 676/22280 części w nieruchomości wspólnej zapisanej w KW 27331.Ten zapis mam od dnia kiedy zakupiłem mieszkanie na wymienionym w tej księdze gruncie.Grunt pod budynkiem to grunt opisany w tej KW.Jeżeli chodzi o grunt na którym urządzony jest obecnie parking został przekazany WM w roku 2015 i na to nie mamy żadnych dokumentów.O tym ze ten grunt został przekazany na wieczyste użytkowanie oświadczył Zarządca nieruchomości.Tak to wygląda.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: przejecie terenu

#11 Post autor: irenalo » 23-03-2017, 20:49

juwentura pisze:O tym ze ten grunt został przekazany na wieczyste użytkowanie oświadczył Zarządca nieruchomośc
To nie może być użytkowanie wieczyste, byś coś o tym wiedział i musiał stawić się u notariusza. Albo dostałbyś powiadomienie z sądu.
A może Wy jesteście spółdzielnią? I SM wzięła grunt w użytkowanie wieczyste? To jest możliwe.

Sprawdziłabym jednak dokładnie , bo kto wie w co Was ten zarządca wkopał. I kto płaci za ten grunt.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Re: przejecie terenu

#12 Post autor: JohnnyG » 15-06-2018, 18:46

Chciałem się podłączyć do wątku.
W naszym mieście jest praktyka, że Gmina oddaje swoje tereny wspólnotom w odpłatną dzierżawę na podstawie uchwały wspólnoty.
Bardzo często przy blokach są miejsca postojowe potocznie zwane parkingami. Kwestia, która mnie nurtuje, to gdy wspólnota postawi
tablice z napisem: 'Parking tylko dla mieszkańców wspólnoty', czy jest jakikolwiek sposób wyegzekwowania od obcych, żeby nie parkowali
swoich pojazdów na rzeczonym parkingu?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Wspólnota”