Początek małej wspólnoty mieszkaniowej

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Początek małej wspólnoty mieszkaniowej

#13 Post autor: irenalo » 01-09-2016, 09:07

karaluschek pisze:Moja sąsiadka z dołu powiedziała, że w niczym nie partycypuje, bo zamierza niedługo umrzeć
Ale mieszkania ze sobą nie zabierze. Ktoś je odziedziczy i będzie musiał ponosić koszty .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

karaluschek
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 30-08-2016, 10:17

Odp.: Początek małej wspólnoty mieszkaniowej

#14 Post autor: karaluschek » 12-11-2016, 21:04

Hej,

udało mi się załatwić już REGON i NIP. Bardzo dziękuję za wszelkie pomocne informacje, to mnie zmotywowało do działania :)

Czy możecie mi polecić bank, gdzie warto założyć konto małej wspólnoty? I mam jeszcze pytanie, czy musimy pisać uchwałę, że od dnia tego i tego będziemy wpłacać pieniądze na numer konta taki i taki? Coś jeszcze powinno być w tej uchwale? Na razie mamy tylko jedną, odnośnie założenia wspólnoty.


Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Początek małej wspólnoty mieszkaniowej

#15 Post autor: irenalo » 13-11-2016, 11:46

karaluschek pisze:Czy możecie mi polecić bank, gdzie warto założyć konto małej wspólnoty?
Trzeba wybrać , taki bank który pogodzi interesy wszystkich właścicieli.
Moja mała wspólnota ma tu:
http://tiny.pl/gcfm2
Ale w przypadku tego konta wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziale są bardzo drogie. Tyle , że u nas nikt nie wpłaca pieniędzy w oddziale banku. I wypłaty w zasadzie też się nie zdarzają. Sąsiedzi robią albo przelew internetowy albo sporadycznie korzystają z usług poczty . O ile dobrze pamiętam, oprócz osoby/osób uprawnionych , które mogą dysponować rachunkiem można zrobić też tak zwany bierny dostęp do rachunku. Czyli osoba taki dostęp posiadajacą może śledzić co się dzieje na rachunku ale nie może wykonywać operacji.
Bank żąda uchwały WM , pod którą muszą się podpisać wszyscy właściciele lokali. W takiej uchwale powino być zawarte , w jakim banku otwiera się konto, kto będzie miał dostęp do rachunku czynny i bierny.
Nim podejmiesz decyzję, wybierz się do banku. Zapytaj o osobę, która zajmuje się rachunkami wspólnot. Powinna udzielić Ci wszystkich informacji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”