Dostęp do dachu i komina

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
zdzislaw
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 27-02-2016, 23:28

Dostęp do dachu i komina

#1 Post autor: zdzislaw » 27-02-2016, 23:41

Witam serdecznie
Chciałbym się dowiedzieć czy współwłaściciele powinni mieć dostęp do wyjścia na dach oraz do wyczystek komina.
Mieszkam na 2 piętrze kamienicy 3 piętrowej i w mieszkaniu mam kominek w związku z tym powinienem przynajmniej 3 razy w roku robić czyszczenie komina.
W tej chwili mam brak dostępu do wyczystek komina ,ponieważ jeden z współwłaścicieli zamyka pomieszczenie piwniczne gdzie znajdują się te wyczystki.
Tak samo ten sam współwłaściciel chce wstawić drzwi i ograniczyć dostęp do pomieszczenia gdzie znajduję się wyjście na dach.
Dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Zdzisław

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Dostęp do dachu i komina

#2 Post autor: irenalo » 01-03-2016, 10:36

zdzislaw pisze:hciałbym się dowiedzieć czy współwłaściciele powinni mieć dostęp do wyjścia na dach oraz do wyczystek komina.
Oczywiście , ze powinni . Jak i kominiarz.
zdzislaw pisze:Mieszkam na 2 piętrze kamienicy 3 piętrowej i w mieszkaniu mam kominek
Legalny?
zdzislaw pisze:W tej chwili mam brak dostępu do wyczystek komina ,ponieważ jeden z współwłaścicieli zamyka pomieszczenie piwniczne gdzie znajdują się te wyczystki.
Czyje są te pomieszczenia?
zdzislaw pisze:Tak samo ten sam współwłaściciel chce wstawić drzwi i ograniczyć dostęp do pomieszczenia gdzie znajduję się wyjście na dach.
Nie ma prawa ograniczać Wam dostępu do kominów, ale to nei oznacza, że nie można wstawić drzwi i zamknać je na klucz, by nie wchodziły dzieci.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zdzislaw
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 27-02-2016, 23:28

Odp.: Dostęp do dachu i komina

#3 Post autor: zdzislaw » 01-03-2016, 21:51

Dziękuje bardzo za odpowiedź....

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”