Mała wspólnota

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
jola05
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 20-04-2013, 00:52

Mała wspólnota

#1 Post autor: jola05 » 21-01-2016, 02:11

Witam wszystkich !! mam pytanko na leże do malej wspólnoty czterech właścicieli mieszkań a!!! pięciu współwłaścicieli gruntu ja jestem tym piątym ba na działce stoi mój garaż murowany i jestem jego właścicielem bo go naj pierw dzierżawiłam (9 lat) i wykupiłam
i teraz pytanie czy jako współwłaściciel mogę jakoś odczepić się od tej wspólnoty odrębnić mój garaż +kawałek gruntu przynależny proszę mi doradzić bo nie mogę się dogadać

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: mała wspólnota

#2 Post autor: irenalo » 21-01-2016, 03:12

Na prawny podział nieruchomości potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli lokali.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jola05
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 20-04-2013, 00:52

Odp.: mała wspólnota

#3 Post autor: jola05 » 22-01-2016, 00:28

witam !!! nie rozumie ?? nie mieszkam wtym budynku mam tylko garaż na wspulnym gruncie a grunt nie jest wykupiony nadal należy do skarbu panstwa my go dzierżawimy bo płace podatek od nieruchomości do gminy i podatek do skarbu panstwa który wpłacam raz w roku Urzędzie Skarbowym i jak się spytałam co to za podatek to pani US powiedziała że grunt nie jest wykupiony tylko dżierżawiony przez nas i jak by ktoś chciał wykupić zewnąć to my mamy pierszęstwo do pierwokupu więc moim rozumowaniem wykupić ten kawałek i podzielić działkę na dwie części

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: mała wspólnota

#4 Post autor: irenalo » 22-01-2016, 07:32

jola05 pisze:nie mieszkam wtym budynku mam tylko garaż na wspulnym gruncie
To nie ma znaczenia , że nie mieszkasz. Członkiem wspólnoty może być też właściciel lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalne. Może to być lokal użytkowy np. sklep czy lokal garażowy.
Na górze po prawej masz link do ustawy o własności lokali. Zapoznaj się z ustawą dokładnie.
jola05 pisze:należy do skarbu panstwa my go dzierżawimy
Pewnie nie dzierżawicie a macie grunt w użytkowaniu wieczystym . Podpisywałaś akt notarialny? Zajrzyj do niego, tam masz napisane czy jesteś współużytkownikiem wieczystym gruntu. Pewnie masż też napisane do ktorego roku grunt jest oddany w użytkowanie wieczyste i jaki procent wartości gruntu płacisz co roku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”