Czy Zarząd WM może wystąpić o kopie pism starego Zarządu

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
witta
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 30-07-2013, 15:50

Czy Zarząd WM może wystąpić o kopie pism starego Zarządu

#1 Post autor: witta » 18-01-2014, 12:01

Witam...mam problem i proszę o pomoc. W sierpniu zeszłego roku w naszej wspólnocie został wybrany nowy zarząd, którego jestem członkiem. Słyszałam że jest możliwość i podstawa prawna aby nowy zarząd wspólnoty mieszkaniowej sprawdził w różnych urzędach i otrzymał od nich kopie wszelkich pism jakie wystosował poprzedni zarząd wspólnoty. Chcemy wystąpić z takim pismem..czy ktoś może mi napisać na jaki paragraf mogę się powołać pisząc takie pisma.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: cy zarząd wm może wystąpić o kopie pism starego zarząd

#2 Post autor: irenalo » 18-01-2014, 13:11

Nie ma kopii w dokumentacji wspólnoty?
I po co Wam jakieś stare pisma? I z jakich urzędów?
O co chcecie występować?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

witta
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 30-07-2013, 15:50

Odp.: cy zarząd wm może wystąpić o kopie pism starego zarząd

#3 Post autor: witta » 18-01-2014, 18:27

No właśnie że nie ma zbyt wiele, żeby nie powiedzieć że nie ma prawie nic...a o nie wieli sprawach byliśmy informowani...wiemy że ta osoba zarejestrowała wspólnotę (bo ona to załatwiała) na swoje mieszkanie z numerem mieszkania...w ogóle nie powinna nic robić gdyż nie była właścicielką lokalu. Wtedy tego nie wiedzieliśmy teraz to wiemy. Obecnie kiedy nie jest ta osoba w Zarządzie..a jej córka..właścicielka mieszkania nie chciała w nim być. Wybraliśmy nowy zarząd..od tamtej pory nasyła na nas wszelkiego rodzaju kontrole, złożyła w sądzie pozew o wyznaczenie zarządcy przymusowego i próbuje wykupić wspólną drogę. Chcemy wiedzieć czy posługując się papierami wspólnoty w latach wcześniejszych nie kombinowała coś na boku...a nabyli w tamtym czasie trochę ... nie wiem czy miała by taka możliwość ale chcemy to sprawdzić

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: cy zarząd wm może wystąpić o kopie pism starego zarząd

#4 Post autor: irenalo » 18-01-2014, 19:03

witta pisze:wiemy że ta osoba zarejestrowała wspólnotę (bo ona to załatwiała) na swoje mieszkanie z numerem mieszkania...w ogóle nie powinna nic robić gdyż nie była właścicielką lokalu.
Członkiem zarządu może być też osoba fizyczna spoza grona właścicieli lokali.
Skoro była członkiem zarządu, to mogła podawać swój adres do korespondencji. To nie oznacza, że "zarejestrowała" wspólnotę na siebie.
To co zazwyczaj nazywacie "zarejestrowaniem" to jest uzyskanie REGON i NIP. I ewentualnie założenie konta w banku.
Skoro zmienił się adres do korespondencji ( na np. adres nowego członka zarządu) to należy udać z kopią uchwały o powołaniu nowych członków zarządu do urzędu statystycznego i skarbówki i zmienić dane .
W banku należy zmienić osoby , które mogą dysponować kontem.
To jest najważniejsze.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.:Czy Zarząd WM może wystąpić o kopie pism starego Zarząd

#5 Post autor: irenalo » 18-01-2014, 19:10

witta pisze: złożyła w sądzie pozew o wyznaczenie zarządcy przymusowego
No to czeka Was sprawa sądowa. Ale skoro macie wybrany zarząd wspólnoty i działacie zgodnie z prawem, to nie macie się czego obawiać.
witta pisze:i próbuje wykupić wspólną drogę
Co znaczy próbuje wykupić wspólną drogę? Na kogo chce kupić drogę? Czyja jest droga? Komus ta droga służy? Czy droga nie jest odrębną nieruchomością z własną KW?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

witta
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 30-07-2013, 15:50

Odp.: Czy Zarząd WM może wystąpić o kopie pism starego Zarzą

#6 Post autor: witta » 19-01-2014, 11:55

Czy to znaczy że to jest normalne że na pieczątce wm jest nr mieszxkania. Czy nie powinna być ona na budynek tylko. W zasadzie to nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytanie...czy jest taka możliwość..żebyśmy jako nowy zarząd wystąpili do np. Agencji Nieruchomości Rolnej czy do Urzędu jakiegoś o kopie pism pisanych pod którymi widnieje pieczątka wspólnoty a datowane są przed wyborem nowego zarządu?..:)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”