Mała czy duża

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
Papiox
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 04-05-2019, 21:22

Mała czy duża

#1 Post autor: Papiox » 05-05-2019, 02:51

Witam serdecznie

Kupiłem mieszkanie w kamienicy gdzie znajduje się 7 lokali mieszkalnych. Powinna działać tutaj mała wspólnota, niestety starsi lokatorzy są w jakieś zmowie i nie chcą zwoływać zebrań, twierdza też że nie ma zarządcy.... Makabra...

Dzisiaj odkryłem że oprócz piwnic, kamienica od podwórza wejście do jeszcze jednego pomieszczenia. Otrzymałem informację że jest to wózkownia. Jednak została zajęta przez jednego z lokatorów.
Czy w takim wypadku mogę uznać wózkownię za kolejny niewyodrębniony lokal? Wówczas powstałaby duża wspólnota i trzeba by było wynająć zarządce i może zaczęłoby to normalniej funkcjonować

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Mała czy duża

#2 Post autor: irenalo » 05-05-2019, 06:46

Czy w takim wypadku mogę uznać wózkownię za kolejny niewyodrębniony lokal?
Ta wózkownia może być:
1. Pomieszczeniem przynależnym do jakiegoś lokalu.
2. Częścią wspólną (NW).
3. Lokalem niewyodrębnionym.

O statusie tego pomieszczenia zadecydowano w czasie sprzedaży pierwszego lokalu. Dowolnie nie możesz sobie ustalać. Musisz dotrzeć do inwentaryzacji , na podstawie której wyliczono udziały.
Czy wszystkie lokale są prywatne czy jeszcze gmina ma jakiś udział?
Czy suma udziałów = 1 lub 100 %

Umiesz sprawdzić księgi wieczyste online?

Poza tym ważna informacja. Być może już wkrótce zmieni się prawo i będziecie się zarządzać, tak jak w dużej wspólnocie.

viewtopic.php?f=19&t=10799

Wówczas powstałaby duża wspólnota i trzeba by było wynająć zarządce i może zaczęłoby to normalniej funkcjonować
w dużej wspólnocie nie ma obowiązku wynajmowania zarządcy., jest obowiązek wyboru zarządu osobowego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”