Brak przewodu wentylacyjnego

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
Madafaka
.
.
Posty: 275
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Re: Brak przewodu wentylacyjnego

#7 Post autor: Madafaka » 05-06-2024, 21:21

Witam.
Przyłącze się do dyskusji gdyż problem przed którym stanąłem jest podobny do przedstawionych w wcześniejszych postach. Opiszę całą sytuację i proszę jeśli macie wiedzę na w/w temat o odpowiedź.
Kamienica ok.90 lat, właściciel miasto 100%, od kilku lat lokatorzy starają się o wykup najmowanych lokali, miasto przystało na w/w wnioski i przeprowadziło procedurę inwentaryzacyjną. Ok. 35 lat temu w kamienicy był tylko jeden punkt sanitarny zlokalizowany w piwnicy. Żaden z lokali nie posiadał łazienki. Lokatorzy na własny koszt porobili sobie w zajmowanych lokalach pomieszczenia sanitarne adoptując część kuchni na łazienki. Jeśli chodzi o mój przypadek to problem pojawił się obecnie po wizycie kominiarza. Z uwagi na brak osobnego komina wentylacyjnego w łazience muszę zgodnie z opinią kominiarską wykonać przebicie na zewnątrz i wyprowadzić rurę w otulinie termicznej ponad dach. Wiem ,że koszty takiego przedsięwzięcia nie są małe. Ogrzewanie lokalu to piec gazowy dwufunkcyjny zlokalizowany w kuchni. Kratka wentylacyjna w kuchni jest w wspólnym kominie wentylacyjnym dla 3 pięter. Osobny komin spalinowy do pieca. Pomieszczenie łazienkowe 1x2 m2 /wc,umywalka ,prysznic/ wyodrębnione ścianami k-g do samego sufitu, drzwi przesuwne.
I tu powstaje pytanie, czy podnosząc sufit w całym pomieszczeniu kuchenno-sanitarnym o 10 cm i tworząc szczelinę pod sufitem na całej długości dwóch ścian łazienki 10 cm rozwiąże mi to problem braku wentylacji w łazience ? Bo, tym sposobem z uwagi na to ,że oba pomieszczenia będą miały nieskrępowany dostęp do istniejącej wentylacji pozbędę się problemu ? Z uwagi na to ,że są zastosowane drzwi przesuwne do łazienki i szczelina na całym obwodzie drzwi jest duża nie muszę wykonywać dodatkowych otworów wentylacyjnych w istniejących drzwiach ( opinia kominiarza).
Wiem ,że jest to swego rodzaju kombinacja i kalkulacja kosztów.
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”