Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#25 Post autor: elmaz » 06-11-2015, 01:14

piotrusb pisze: bo oprócz niej musiało swoje głosy na nią oddać ponad 50% właścicieli licząc udziałami.
Nie "oprócz niej", a łącznie z nią. :-)

Z całą resztą się zgadzam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5980
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#26 Post autor: piotrusb » 06-11-2015, 09:51

OK, zgoda :-)
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#27 Post autor: jaceko » 06-11-2015, 20:26

kindziu pisze:Przecież numer konta daje możliwość uzyskania wiedzy nt. właściciela tego konta które przecież są już znane właścicielom lokali.
Czyli podam Ci dowolny numer konta i zidentyfikujesz jego posiadacza? No nie wiem...
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#28 Post autor: irenalo » 12-11-2015, 14:34

jaceko pisze:Czyli podam Ci dowolny numer konta i zidentyfikujesz jego posiadacza? No nie wiem...
W WM dostajesz jeszcze dane tej osoby, więc nie ma co kombinować.
Poza tym wpłat nie musi dokonywać właściciel .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#29 Post autor: kindziu » 30-11-2015, 14:58

piotrusb pisze:Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że nie czytasz uważnie postów - w jednym z poprzednich wyraźnie wskazałem z podaniem źródła, że GIODO jak najbardziej dopuszcza wystawienie przez zarząd upoważnienia do przetwarzania danych osobowych dla administratora. Administratorem danych jest wspólnota, ale za nią działa zarząd, podejmując decyzje w zakresie zwykłego zarządu (w znaczeniu funkcjonalnym) - udzielenie upoważnienia administratorowi, czy np. księgowej jest taką czynnością.
Gdzie tu występuje "umowa na piśmie" o której mówi art.31 uodo? Zarząd właścicielski składa się z właścicieli czyli administratorów tych danych osobowych więc nie ma tu żadnego zgrzytu prawnego.W sytuacji gdy do takiego zarządu wchodzi osoba spoza grupy właścicieli dochodzi do sytuacji że na podstawie zwykłej uchwały powierza się dane osobowe wbrew mniejszości co narusza ich prawa.
Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 8 lipca 2011 r., sygn. akt: I ACa 181/11 określił że uchwała wspólnoty jest nie wystarczająca jeśli prawem jest wymagana umowa.Więc w myśl art31 uodo administrator danych osobowych może powierzyć dane podmiotowy wyłącznie w drodze "pisemnej umowy", a przypomnę że wg. giodo administratorem danych wspólnoty jest sama wspólnota a w myśl uowl wspólnotę tworzą właściciele. W związku z powyższym to właściciele muszą wyrazić zgodę w umowie na piśmie a nie jakiejś uchwale większościowej bo ta nie jest umową która wymaga zgody wszystkich właścicieli, która jest mylona z umową o administrowanie. Z resztą ja nigdzie nie widzę administratora w uowl, i nie widzę potrzeby na przekazywanie mu danych osobowych.Wystarczy że dostanie nr.lokalu, powierzchnię czy udział a także wskazania liczników bo po nich nie idzie "rozszyfrować" właściciela lokalu więc nie są to dane osobowe,a wracając do tematu konta bankowego. Daną osobową jest dana (nie mylić z małą Danutą :P ) na podstawie której można ustalić osobę więc idąc dalej numer konta bankowego jest tylko i wyłącznie daną osobową dla administratora tej danej czyli banku który prowadzi rachunek. Podobnie jest z numerem telefonu na umowę czy też numeru IMEI dla operatora bo nikt inny nie jest w stanie ustalić osoby przypisanym tym danym.Więc dla mnie numer konta bankowego innego współwłaściciela pomimo iż nie jest niezbędny do funkcjonowania wspólnoty nie stanowi danej osobowej. Coś mi się wydaje że wielu próbuje w jakiś dziwny sposób usankcjonować bałagan który jest powszechny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#30 Post autor: irenalo » 30-11-2015, 15:27

kindziu pisze:W sytuacji gdy do takiego zarządu wchodzi osoba spoza grupy właścicieli dochodzi do sytuacji że na podstawie zwykłej uchwały powierza się dane osobowe wbrew mniejszości co narusza ich prawa.
Zarząd jest organem wspólnoty (dużej). . UoWL dopuszcza wybór do zarządu osobę fizyczną spoza grona właścicieli. I wg Ciebie organ wspólnoty nie miałby dostępu do danych osobowych? To niby jak ma zarządzać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”