Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#55 Post autor: elmaz » 01-12-2015, 19:24

irenalo pisze:Prawda.
irenalo pisze:Generalnie , jak się właściciel uprze i ma interes prawny to dotrze do każdej informacji.
"Jak człowiek wierzy w siebie, to cała reszta to bedka
Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać"

:hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#56 Post autor: kindziu » 01-12-2015, 19:31

Bazujecie na opiniach i wyrokach, a ja domniemam że każdy może się mylić, nawet ja :bad:.

Wy widzicie to tak.
Wspólnota jako ogół właścicieli wybiera zarząd obojętnie kogo, grunt żeby to była osoba fizyczna.
Te osoby fizyczne które stanowią organ wspólnoty dysponuje danymi osobowymi, środkami finansowymi a także pośredniczy w pokrywaniu świadczeń za lokale, i wszystko na podstawie uchwały podjętej przez większość. Nie męczcie się bo ja to rozumiem.

A mi to się nie trzyma kupy.Bo

1.Wspólnotę tworzy ogół(wszyscy) właścicieli.
2.Administratorem danych jest wspólnota (czyli ogół właścicieli).
3.Powołany organ z osób nie będących właścicielami staje się organem wewnętrznym i podpisuje
umowę z administratorem jako administrator danych na powierzenie tych danych.
W którym miejscu jest ta umowa na piśmie w myśl art.31 uodo? Nie piszcie że w punkcie 3. bo to już mi wyperswadowaliście, a ja nie widzę żadnego związku umowy na piśmie z decyzją zarządu a uchwałą właścicieli.
Brak ciągłości logicznej.Wg. mnie powinno być tak: Administrator danych (ogół wspólnoty) podpisuje umowę w myśl art.31.uodo. (Dotyczy wg. mnie to także wyboru członkostwa w zarządzie osoby spoza grona właścicieli.)
Ja kwestionuję a Wy mi próbujecie na siłę wmówić że stan aktualny jest prawidłowy.Sami twierdzicie że zarząd to nie wspólnota i tu się zgodzę bo przecież większość może wybrać osoby spoza grupy właścicieli.
Teoretycznie gdyby tyko właściciel mógł wejść do zarządu to nie widziałbym naruszenia art.31.uodo, a tak uchwałą(nie umowa) uzyskuje dostęp do danych osoba spoza grupy właścicieli czyli nawet tych którzy tej zgody nie wyrazili a potem ten "organ" przekazuje dane osobowe umową którą sam określa.
I tu widzę naruszenia prawa, bo gdyby właściciele (wszyscy)wyrazili zgodę nie widziałbym problemu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#57 Post autor: elmaz » 01-12-2015, 19:43

kindziu pisze:Bazujecie na opiniach i wyrokach, a ja domniemam że każdy może się mylić, nawet ja :bad:.

Wy widzicie to tak.
Tak to widzimy my, tak to widzi ustawodawca, tak to widzą specjaliści prawa (doktryna - czyli wspomniane opinie), tak to widzą sądy, łącznie z sądem najwyższym, tak to widzi GIODO.

Ale ponieważ Ty domniemywasz, że każdy może się mylić, a Ty i tak wiesz lepiej - więc wiedz sobie lepiej. My uznamy, że Twoja wiedza jest Twojsza, a nawet że jest najtwojsza - tylko może już tym swoim "wiedzeniem", odmiennym od stanowiska wszystkich powyższych instytucji nie zaśmiecaj forum. Zgoda? Bo może się tu trafić jakiś nowy, niedoświadczony forumowicz i niepotrzebnie wprowadzisz go w błąd i zrobisz mu krzywdę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Numer kinta bankowego jako dane osobowe.

#58 Post autor: piotrusb » 01-12-2015, 22:02

Amen.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”