Gaz ziemny we wspólnocie

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
krzysia
.
.
Posty: 78
Rejestracja: 28-05-2012, 16:17

Gaz ziemny we wspólnocie

#1 Post autor: krzysia » 10-12-2014, 12:20

Witam! Problem pewnie znany, jednak mam kilka pytań. Zarządzam wspólnotą gdzie od 2004 roku jest instalacja gazu ziemnego. Od poprzedniego roku zlecam przeglądy gazowe (wcześniejszy zarządca nie robił). Trzy lokale nie mają gazu ziemnego a mają propan butan- ja tego nie wiem oficjalnie więc udaję że go nie ma :| żeby nie wywołać wojny. Jednak z racji tego że u jednego z nich ulatniał się gaz w wyniku złego podłączenia butli, musiałam zgłosić sprawę do PINB- w konsekwencji otrzymał nakaz likwidacji gazu i doniósł na pozostałych 2. Oni z kolei rozpętali burzę, że nie wiedzieli ze nie można propan butanu tam gdzie ziemny i że mieli wcześniej propan a ktoś tego nie sprawdził. Teraz udają się do radcy prawnego i mają zamiar skierować sprawę do sądu :confused: Zażądali dokumentów: i tu pojawia się moje pytanie. Jakie dokumenty mogę im udostępnić? czy tylko uchwały wspólnoty czy również dokumenty ze starostwa powiatowego odnośnie poszczególnych instalacji?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: gaz ziemny we wspólnocie

#2 Post autor: ondrasz » 10-12-2014, 13:27

Jako właściciele mają prawo wglądu do wszystkich dokumentów. Kopiowanie itd wielokrotnie było już opisywane.

Poza tematem - a kogo chcą pozywać? PINB ? to przegrają bo nie wolno w jednym budynku mieć instalacji gazowej sieciowej i instalacji zasilanej z butli. To że oni nie wiedzieli nie ma znaczenia. Przypuszczam że na etapie projektowania zapewne sami zrezygnowali z podłączenia do instalacji gazowej. I pewnie jakieś papiery na to są. A skoro nie ma instalacji to i nie ma przeglądów - przecież mogli mieć kuchenki elektryczne...
A jeśli chcą pozywać Wspólnotę to za co?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

krzysia
.
.
Posty: 78
Rejestracja: 28-05-2012, 16:17

Odp.: Gaz ziemny we wspólnocie

#3 Post autor: krzysia » 11-12-2014, 13:43

W takim razie, być może moje pytanie powinno brzmieć: jakie dokumenty powinny znaleźć się w dokumentacji WM po podłączeniu gazu ziemnego do lokalu? Każdy lokal przyłączał się w innym roku, na każdy była osobna uchwała (nawet uchwał brakowało niektórych), więc fizycznie wiem że instalacja w danym lokalu istnieje natomiast brak jakiejkolwiek dokumentacji na tę okoliczność...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”