Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
przemj
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 22-04-2011, 18:28

Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

#1 Post autor: przemj » 22-04-2011, 19:16

Mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć wszystkich potrzebnych informacji w starszych wątkach, ale jeśli coś przeoczyłem to bardzo proszę o wskazówki :)

Mamy dużą wspólnotę mieszkaniową, której zarząd powierzony został w aktach notarialnych SBM, która była deweloperem budynku. Taka sytuacja trwa od ponad pięciu lat. Niestety, ostatnio SBM zaangażowała się bardziej w nowe inwestycje niż w doglądanie zarządzanych nieruchomości i obecny stan rzeczy zaczął przeszkadzać znaczącej części mieszkańców.
Stan, do którego dążymy to zarząd wybrany, który podpisze umowę o zarząd z licencjonowanym zarządcą (niewykluczone, że będzie to ta sama SBM). W tym celu zebraliśmy podpisy mieszkańców mających ponad 10% udziałów pod wnioskiem o nadzwyczajne zebranie, którego celem ma być zmiana sposobu zarządu. Chcemy jednak wiedzieć co robić dalej aby nie strzelić sobie w stopę.

- SBM stwierdziła, że spotkania nie zwoła na swój koszt - rozumiem, że to koszt wspólnoty, ale jak jest on w praktyce rozliczony?
- W jaki sposób zapewnić sobie udział notariusza w spotkaniu? I pytanie o koszty - jak wyżej.
- Kto powinien przygotować porządek obrad? Czy powinien on być dołączony przez nas do wniosku o zwołanie zebrania czy też zarząd powinien sam go ułożyć?
- Kto powinien przygotować projekty uchwał, jakich i z jakim wyprzedzeniem?
- Licząc się z tym, że na spotkanie na pewno nie przyjdzie dostateczna liczba mieszkańców, będzie trzeba zbierać podpisy indywidualnie. Dotarłem do wątków mówiących o uznaniu bądź nie ważności takiego głosowania nieprzeprowadzonego przez zarząd, ale dodatkowe pytanie brzmi: jak powinno to być zrobione wobec obowiązku notarialnego poświadczenia uchwały?

Jeśli trafiłem w zły dział albo za mało szukałem to wybaczcie i nie bijcie za mocno :shy:

Pozdrawiam świątecznie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Odp.: Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

#3 Post autor: andrzejL » 22-04-2011, 20:13

przemj pisze: ostatnio SBM zaangażowała się bardziej w nowe inwestycje niż w doglądanie zarządzanych nieruchomości
Masz coś konkretnego na myśli ?
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

przemj
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 22-04-2011, 18:28

Odp.: Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

#4 Post autor: przemj » 22-04-2011, 22:36

Dziękuję. Znalazłem wcześniej ten temat, ale nie wszystko on wyjaśnia. Chodzi mi przede wszystkim o to, co zrobić jeśli dotychczasowy zarząd będzie robił nam "pod górkę" i jak się ustrzec wpadek (np. odmówią zwołania zebrania bo nie podaliśmy konkretnej agendy we wniosku)...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

przemj
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 22-04-2011, 18:28

Odp.: Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

#5 Post autor: przemj » 22-04-2011, 22:38

andrzejL pisze:
przemj pisze: ostatnio SBM zaangażowała się bardziej w nowe inwestycje niż w doglądanie zarządzanych nieruchomości
Masz coś konkretnego na myśli ?
Po prostu, SBM prowadzi od około roku nowe inwestycje jako deweloper. Tymczasem obowiązki zarządcy w nieruchomościach, gdzie taką rolę pełni kuleją.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Zmiana zarządu powierzonego na wybrany - co po kolei?

#6 Post autor: owner » 23-04-2011, 12:38

przemj pisze:obowiązki zarządcy w nieruchomościach, gdzie taką rolę pełni kuleją.
A Wy chcecie, żeby po zmianie spółdzielnia nadal zarządzała Waszą nieruchomością?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”