dokumentacja techniczna od dewelopera

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: dokumentacja techniczna od dewelopera

#7 Post autor: ondrasz » 07-04-2011, 11:20

To co jest wybudowane na Waszej działce jest wasze i do wyłącznego waszego używania.
Koszty utrzymania, remontów, eksploatacji ponosicie tylko i wyłącznie Wy.
Podobnie jest z innymi działkami.
Dlatego też nie są to części wspólne wszystkich wspólnot - takiego czegoś nie ma :)
Dlatego też nie ma żadnych podstaw do przekazywania dokumentacji np. takiego grilla komukolwiek .
Zresztą KOB (książka obiektu budowlanego) jest jedna na nieruchomość i kpl dokumentów znajduje się przy niej - poszczególni współwłaściciele już nie dostają ich. Dostają tylko to co dotyczy ich mieszkania czyli np rzuty, inwentaryzację, instrukcje, gwarancje itp itd.

Wg mnie rolą inwestora - developera jest obowiązek przekazania kompletnej dokumentacji każdej ze wspólnot. Więc jeśli potrzebuje to niech sobie zrobi xx kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem (ale to wychodzi tylko wtedy kiedy jednym pozwoleniem budowano kilka budynków) i każdemu niech on przekazuje. To takie moje zdanie skromne chociaż zastrzegam że nie miałem przyjemności współpracowania z żadnymi developerami :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”