Czy można powołać wspólnotę i zmienić zarządcę ??

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Czy można powołać wspólnotę i zmienić zarządcę ??

#7 Post autor: owner » 15-12-2010, 09:29

a1978 pisze:1. Czy musimy na samym początku podjąć uchwałę o powstaniu wspólnoty ? Czy też nie musimy bo wspólnotą faktycznie już jesteśmy tyle że bez możliwości jakiegokolwiek działania.
Kaizen napisał Ci, że już jesteście wspólnotą. Powinniście podjąć uchwałę, że o której mowa w art. 24(1) usm:
Art. 24(1).
1. Większość właścicieli lokali w budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości, obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością wspólną będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Do podjęcia uchwały stosuje się odpowiednio przepisy art. 30 ust. 1a, art. 31 i 32 ustawy o własności lokali.
2. Uchwała, o której mowa w ust. 1, nie narusza przysługujących członkom spół-dzielni spółdzielczych praw do lokali.
a1978 pisze:2. Czy kolejnym krokiem jest określenie sposobu zarządu nieruchomością wspólną ? Czy do tego określenia sposobu zarządy wystarczy uchwała o wybraniu zarządu spośród właścicieli, czy jest to jednoznaczne jedno z drugim?
Kolejnym krokiem powinna być uchwała o tym, że rezygnujecie z zarządu powierzonego wykonywanego przez SM i postanawiacie przyjąć sposób zarządu określony w rozdziale 4 ustawy o własności lokali. Rezygnujecie też z usług SM jako zarządcy. Może to być oddzielna uchwała, albo kolejny punkt w tej samej uchwale, o której była mowa wcześniej.
a1978 pisze:3. Czy kolejnym krokiem jest podjęcie uchwały o zmianie zarządcy ? czy musimy od razu wyznaczyć nowego zarządcę czy możemy zrobić to później jeszcze przed końcem okresu wypowiedzenie zarządzania spółdzielni już zwykłą uchwałą zarządu.
Już o tym pisałem.
Co chcecie wypowiedzieć? Pewnie nie macie umowy o zarządzanie z SM, bo ona sprawuje zarząd powierzony z mocy ustawy o SM. Określcie w uchwale termin, w którym SM ma obowiązek przekazać nieruchomość i dokumentację oraz rozliczyć się z pieniędzy.

Powinniście powołać uchwałą zarząd wspólnoty (art. 20 uwl), który następnie sam wyszuka i zaproponuje zarządcę / administratora. Ta uchwała nie musi być protokołowana przez notariusza. Zarząd przejmie obowiązki i dokumentację od SM. Może to zrobić przy pomocy zawodowego zarządcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

SCORPION
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 26-02-2012, 18:17

Odp.: Czy można powołać wspólnotę i zmienić zarządcę ??

#8 Post autor: SCORPION » 11-03-2012, 21:19

Witam
Ja jestem tutaj początkującym użytkownikiem,czytałem już wiele postów ponieważ chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć o WSPÓLNOCIE.Natknąłem się właśnie na ten post i odpowiedź ownera.Jestem zainteresowany zmianami w naszej wspólnocie,którą zarządza SM,podobnie jak -a1978-tylko nikt nie napisał tutaj czy zmiana zarządu,który obecnie funkcjonuje i współpracuje z SM(a raczej SM o wszystkim decyduje ponieważ wszystkie pisma są podpisywane przez SM tylko pieczątka jest " z up.Zarządu")musi się odbyć tylko na zebraniu czy w drodze indywidualnego zbierania głosów?Jeśli tylko na zebraniu to kto ma zwołać zebranie?
Jeśli ktoś mógłby wyjaśnić mi jak to zacząć to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Odp.: Czy można powołać wspólnotę i zmienić zarządcę ??

#9 Post autor: darekj » 11-03-2012, 22:41

każda uchwała może być głosowana w trybie indywidualnego zbierania głosów - Art. 23 pkt 1 UoWL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”