Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
waprok
.
.
Posty: 440
Rejestracja: 02-12-2009, 21:30

Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#1 Post autor: waprok » 19-07-2010, 13:53

Mamy zamiar złożyc pozew przeciwko wspólnocie o złożenie rachunku z zarządu nieruchomościa wspólną za rok obrachunkowy 2009. Załączam roboczą treść pozwu. Bardzo proszę o Wasze opinie i pomoc co do treści oraz sugestie, jak widzicie szanse na uzyskanie tego, o co być może zawnioskujemy.

Temat pośrednio opisywałem w wątkach:
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=5253
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#2 Post autor: Joanna » 19-07-2010, 16:53

Według mnie, pozwany ma być zarządca, bo on sprawuje zarząd, a nie wspólnota. Poza tym, właściwie to zarządca może powiedzieć, ze sprawozdanie złożył, a ze Wam się nie podoba, to inny temat ( i chyba inny pozew).

Brak jest wartości przedmiotu sporu a pamiętaj, że opłata sądowa to 5% od tej wartości - to nie jest zaskarżenie uchwały. Do sądu okręgowego kieruje się pozwy powyżej 75 tys czyli minimalna oplata to 3 750 zl (uchylenie uchwały to inna bajka).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

waprok
.
.
Posty: 440
Rejestracja: 02-12-2009, 21:30

Odp.: Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#3 Post autor: waprok » 19-07-2010, 17:13

Czy ktos może składał taki pozew? Jak "przymusić" zarządcę do poprawnego rozliczenia w sposób inny, niz uchwała, gdyż pod uchwałą nie podpisze się 50%

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

waprok
.
.
Posty: 440
Rejestracja: 02-12-2009, 21:30

Odp.: Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#4 Post autor: waprok » 20-07-2010, 08:00

Joanna pisze:Według mnie, pozwany ma być zarządca, bo on sprawuje zarząd, a nie wspólnota. Poza tym, właściwie to zarządca może powiedzieć, ze sprawozdanie złożył, a ze Wam się nie podoba, to inny temat ( i chyba inny pozew).
Na logikę tak - masz rację. Natomiast spotkałem się z takim pozwem w słynnej tutaj wspólnocie Poleska (ten Wrocław ma coś jednak problem z szubrawcami). Widziałem nawet jego treść. Pozew składany był do Sądu Okręgowego. Różnica pomiędzy tamtym pozwem a "moim" była taka, że sposób zarządu tam, to zarząd własny.
Joanna pisze:Brak jest wartości przedmiotu sporu a pamiętaj, że opłata sądowa to 5% od tej wartości - to nie jest zaskarżenie uchwały. Do sądu okręgowego kieruje się pozwy powyżej 75 tys czyli minimalna oplata to 3 750 zl (uchylenie uchwały to inna bajka).
Zgadza się. Dlatego proszę Was o pomoc. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować, co należy zrobić. Jak wynika z pozwu, sprawa nie jest błaha, bo to naprawdę spore pieniądze i bezczelne dojenie ludzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#5 Post autor: Joanna » 20-07-2010, 08:59

Czy sprawa, na której się wzorujesz, już się zakończyła?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

waprok
.
.
Posty: 440
Rejestracja: 02-12-2009, 21:30

Odp.: Pozew o złożenie rachunku z zarządu nieruchomością wspólną

#6 Post autor: waprok » 20-07-2010, 09:20

Joanna pisze:Czy sprawa, na której się wzorujesz, już się zakończyła?
Sprawa ponoć się zakończyła i powód wygrał. Szukam jednak kogoś, kto szczegółowo mógłby mi powiedzić "co i jak". Tamten pozew, który widziałem, był z pieczątką "biuro podawcze", więc złożono do SO i przeciw wspólnocie. Mam nawet jego treść, ale z pełnymi danymi osobowymi. Zastanawiam się, czy zamazanie danych osobowych wystarczy, czy jednak nie mogę dystrybuować pozostałej treści bez zgody autora.
Znalazłem też tutaj taki wątek, który właśnie nawiązuje do nakazu złożenia rachunku we wspólnocie Poleska:
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=2856
Niestety wątek rozwinął się w kierunku zarządcy przymusowego, a ważny temat pozwu o złożenie rachunku został pominięty.

W naszym przypadku ignorancję zarządcy mozna pohamować tylko sądownie, stąd ta cała "afera".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”