Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#1 Post autor: kazimierz47 » 28-01-2010, 20:22

Witam Szanownych Forumowiczów. Bardzo proszę osoby znające prawo wspólnotowe o informacje jakie są sposoby sprawdzania prawidłowości prowadzenia dokumentacji wspólnoty, jak członek wspólnoty, Który nie musi znać wszystkich przepisów może upewnić się czy dokumentacja jego wspólnoty jest prowadzona zgodnie z prawem. Czy n.p. może prosić sąd o sprawdzenie dokumentacji wspólnoty przez biegłego?
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#2 Post autor: andy » 29-01-2010, 02:06

kazimierz47 pisze:Czy n.p. może prosić sąd o sprawdzenie dokumentacji wspólnoty przez biegłego?
Nie.
kazimierz47 pisze:jakie są sposoby sprawdzania prawidłowości prowadzenia dokumentacji wspólnoty
Wpierw musisz przeanalizować roczne sprawozdanie finansowe, które zarząd jest zobowiązany przedstawiać członkom wspólnoty. Następnie możesz sprawdzić księgowe dokumenty źródłowe (umowy, faktury, wyciągi bankowe itp.) i porównać ze sprawozdaniem.

Podstawa prawna - art. 29 ust. 3 ustawy o własności lokali:
Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Odp.: Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#3 Post autor: kazimierz47 » 29-01-2010, 15:28

Witam. Dziękuję za odpowiedź na mój list. Może trochę nie tak ująłem pytanie. Chodzi mi kto mógłby na moją prośbę sprawdzić dokumenty finansowe i inne czy są prawidłowo prowadzone bo mam wątpliwości. Jednak nie mam licencji zarządcy i mogę się mylić. Czyli jak otrzymam roczne sprawozdanie finansowe to następnie muszę prosić zarząd o dokumenty księgowe a mam tylko 6 tygodni żeby je zaskarżyć czy więcej. Pytam o to ponieważ mam teraz taką sytuację, że czekam na możliwość przejrzenia dokumentów księgowych już dwa miesiące i jeszcze nie wiem kiedy mi je pokażą. Administrator mówi za każdym razem, że dokumenty ma zarząd i jak zarząd odda to on mi je pokaże. Bardzo proszę o odpowiedź jak postąpić w takiej sytuacji. Pozdrawiam.
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#4 Post autor: lokator99 » 30-01-2010, 19:14

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania to stroną do rozmów na temat Wspólnoty i jej finansów jest Zarząd Wspólnoty a nie administrator.Idź do Zarządu i sprawdzaj wszystko co chesz ponieważ nie mogą odmówić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#5 Post autor: lokator99 » 30-01-2010, 19:17

I przeczytaj tą część forum : http://wspolnota.net.pl/viewforum.php?f=26

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Odp.: Formy sprawdzania dokumentacji wspólnoty.

#6 Post autor: kazimierz47 » 31-01-2010, 20:12

Witam. Dziękuję za list. Ale jak rozmawiać z zarządem. Mam wysłać list polecony na adres jednego z członków zarządu. Teoretycznie zarząd nie może odmówić. Jednak uważam, że to na polecenie zarządu administrator utrudnia mi dostęp do dokumentów wspólnoty. Administrator też nie mówi, że mi nie pokaże dokumentacji. Mówi, że jak tylko otrzyma dokumenty wspólnoty od członków zarządu to zaraz mi je udostępni. Pozdrawiam.
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”