Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

#1 Post autor: kazimierz47 » 29-12-2009, 14:54

Witam Szanownych Forumowiczów. Bardzo proszę o opinie poparte doświadczeniem na temat czasu oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów wspólnoty mieszkaniowej. Poruszyłem tą kwestie ponieważ nasz administrator, w odpowiedzi na moją prośbę o udostępnienie mi dokumentów naszej wspólnoty za bieżący rok, stwierdził że, dokumenty będę mógł przejrzeć najwcześniej w końcu stycznia 2010 roku. Nasza rozmowa odbyła się 1 grudnia b.r. Nie wiem czy takie są standardy czy jest to utrudnianie mi dostępu do dokumentacji mojej wspólnoty. Pozdrawiam.
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ourson
.
.
Posty: 476
Rejestracja: 18-08-2009, 21:15

Odp.: Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

#2 Post autor: ourson » 29-12-2009, 15:03

Może zrozumiał że chcesz obejrzeć dokumenty za cały rok? Dlatego chce Ci je udostępnić po zakończeniu roku?

A bardziej prawdopodobne że musi je uporządkować, sprawdzić, poksięgować.

Wg mnie dokumenty powinny byc udostępnione od ręki, chyba że to jest jednosobowy zarządca i nie ma możliwości udostępnienia ich od ręki. Ale wtedy termin powinien być maks 1 tydzień.

Zwróć się na piśmie i niech na piśmie wyznaczą ci termin.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

#3 Post autor: andy » 29-12-2009, 17:53

To nie administrator wyznacza termin udostępnienia dokumentów, tylko Ty jako współwłaściciel tych dokumentów wyznaczasz administratorowi termin ich przeglądania (oczywiście w granicach rozsądku).

Odmowa udostępnienia dokumentacji wspólnoty właścicielowi lokalu jest przestępstwem, które można zgłosić prokuratorowi:
Art. 276 kodeksu karnego
Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bari11
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 20-10-2008, 18:18

Odp.: Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

#4 Post autor: bari11 » 05-10-2010, 18:27

Witam
Chciałbym przedstawić tu sprawe mojej teściowej ,gdzie zarządca zgubił uchwałe pod którą właściciele podpisali się na wzięcie kredytu na termoizolacje.
W skrócie wygląda to tak,wzieli kredyt na kwote 80tyś. na 10 lat,teraz przypadkiem po około roku dowiedzieli się że,mają kredyt na 15 lat a nie jak to było w uchwale na 10.Dodatkowo będą musieli zapłacić prawie 20tyś. odsetek wiecej.
Czy zniknięcie takiej uchwały można jakoś odtworzyć? i czy powinno to zainteresować prokuratora?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM

#5 Post autor: irenalo » 05-10-2010, 20:22

Bank ma kopię uchwały. Zarząd może poprosić o wgląd i kserokopie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

przem
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 07-07-2015, 00:53

Odp.: Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów W

#6 Post autor: przem » 07-07-2015, 01:06

Witam, w naszej wspólnocie Administrator zrobił wszystko,żeby podnieść fundusz remontowy. Od 3 miesięcy fundusz jest podniesiony o 40% z czym większość mieszkańców się nie zgadza, lecz sam administrator twierdzi, że zebrał wymaganą liczbę podpisów. Po długim proszeniu o to, by udostępnił do wglądu powiedział, że ją zgubił. My w tym momencie płacimy więcej na fundusz remontowy, on sam opłaca wszystkie faktury bez opieki i kontroli zarządu i po prostu czuje się jak pan na swoich włościach. Co mamy robić? W tym momencie jest to bezprawne? Bardzo proszę o odpowiedź :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”