Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#25 Post autor: jaceko » 08-01-2010, 17:27

Wspólnota Mieszkaniowa nie ma obowiązku uchwalać żadnego tego dokumentów. Ustawa o Własności Lokali w zupełności wystarcza do regulowania większości spraw. http://wspolnota.net.pl/viewtopic.php?p=50333#50333
Jako właściciel powinnaś się zainteresować raczej finansami Wspólnoty.
Jakie środki są zgromadzone na Funduszu Remontowym?
Kto świadczy usługi Wspólnocie?
Dodatkowo zorientuj się kto zarządza Wspólnotą a przede wszystkim zapoznaj się z Ustawą o Własności Lokali. Nie będą tu linkował, ba znajdziesz w podpisie ownera, na górze strony po prawej i w wielu miejscach w Internecie :)
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#26 Post autor: owner » 09-01-2010, 14:28

jaceko pisze:Wspólnota Mieszkaniowa nie ma obowiązku uchwalać żadnego tego dokumentów.
Jeśli WM pośredniczy w rozliczaniu kosztów ciepła, to powinna posiadać regulamin tych rozliczeń - jest to obowiązek, nałożony ustawą Prawo energetyczne (art. 45a ust. 9 i 10).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wojmadz
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 08-01-2010, 10:03

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#27 Post autor: wojmadz » 27-01-2010, 11:01

dziękuję za podpowiedzi
ciężko się z nimi rozmawia...wszędzie jakieś tajemnice
regulaminu rozliczenia ciepła nie posiadają
regulamin wspólnoty tylko do wglądu
a na informacje finansowe muszę poczekać do zebrania

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolnotarzym
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 09-06-2016, 16:07

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#28 Post autor: wspolnotarzym » 27-02-2017, 17:58

Prośba jeżeli może ktoś skomentować lub usprawnić kształt uchwały w sprawie możliwości kopiowania dokumatacji zarządcy:

UCHWAŁA nr ……/2017
Uchwała w sprawie wprowadzenia rozwiązań organizacyjnych sprawowania kontroli nad działalnością zarządcy poprzez możliwość tworzenia kserokopii dokumentów Wspólnoty przy uwzględnieniu technicznych i kadrowych możliwości zarządcy wspólnoty oraz zatrudnionych przez nich pracowników, a także kosztów powstałych z tego tytułu.

Na podstawie art. 29 ust. 3 ustawy o własności lokali, uchwala się co następuje:

1. Zarządca ma obowiązek umożliwienia właścicielom lokali sprawowania kontroli działalnością zarządcy poprzez możliwość wglądu w dokumenty Wspólnoty i tworzenia kserokopii lub fotokopii wszelkiej dokumentacji związanej z zarzadzaniem nieruchomością.
W szczególności zarządca ma obowiązek udostępnienia i kopiowania: pełnej historii rachunku Wspólnoty za dany rok, faktur i umów zawieranych przez zarządcę z osobami trzecimi i usługodawcami wspólnoty, umów kredytów otrzymanych przez wspólnotę, dokumentacji remontów, podjętych uchwał, protokołów i kart głosowań.

2. Koszty sporządzania kopii tych dokumentów pokrywa członek wspólnoty wnioskujący o ich otrzymanie.

Co można jeszcze dodać ewentualnie ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#29 Post autor: elmaz » 27-02-2017, 20:54

Punkt 1 wynika wprost z przepisów prawa i nie wymaga uchwały - ale OK, dla porządku może być.

Brakuje mi tu co najmniej terminu w jakim kopie mają być wykonane. Nie wiem jak duża jest Wasza wspólnota, ale skopiowanie praktycznie całej dokumentacji wspólnoty to może potrwać ładnych parę godzin.

Nie określono też kosztów kopiowania - ten koszt to nie tylko koszt papieru, toneru i eksploatacji urządzenia, ale także osoby, która musi to skopiować.

Rozumiem,że zarządca zgodził się na to, że będzie miał obowiązek tworzenia takich kopii? I jest świadom, że jak przyjdzie 20 osób i każda zechce kopię całej dokumentacji, to będzie musiał zamknąć na tydzień interes i nic innego nie robić, tylko kopiować? ;-)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#30 Post autor: UD3H » 27-02-2017, 22:03

Projekt uchwały dotyczący kopiowania dokumentacji wspólnoty mieszkaniowej przez członka takiej WM. Zgadzam się, że takie uchwały nie są właściwie potrzebne. Dostęp do dokumentacji WM wynika wprost z UoWL (art.29 ust.3). Moja propozycja wynika z tego iż administrator w mojej wspólnocie utrudnia jak tylko może dostęp do dokumentów naszej wspólnoty. Pamiętam jak administrator mi mówił iż musi się skonsultować z prawnikiem czy ja mogę oglądać faktury jakie wystawiono na naszą WM.

https://github.com/UD3H/WM/tree/master/ ... %20wydruku

Komentarze, krytyka, itp mile widziane.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”