Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
gumis
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 24-10-2009, 23:43

Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#1 Post autor: gumis » 25-10-2009, 00:04

Witam.
Może posiadacie lub w waszej wspólnocie była uchwała o kopiowaniu dokumentów czyli robienia ksero i płatności do zarządcy.
Jak by ktoś miał z was taki wzór uchwały ?

Pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#2 Post autor: mirdem » 25-10-2009, 20:27

Żadna uchwała nie jest potrzebna aby inni członkowie wspólnoty mogli kopiować dokumenty wspólnoty (oczywiście koszt pokrywa osoba robiąca kopie), ktoś próbuje być nadgorliwy.
Pozdro
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gumis
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 24-10-2009, 23:43

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#3 Post autor: gumis » 25-10-2009, 20:38

Przeprasam. jak żadna uchwała nie jest potrzebna od jednego weźmie za kopię 50 groszy a od drugiego 1 zł. i ta kasa gdzie pójdzie, do kieszeni zarządcy a wspólnota nic z tego nie będzie mniała.
A podrugie wyskakujesz z hasłem że ktoś prubuje być nadgorliwy > Wydaje mi sie że jesteś zarzadcą.
Jeżeli są nieścisłosci i w jaki sposób udowodnić zarządcy narzuconego nam od developera notarialnie ze zarządca działa na szkodę wspolnoty !

Proszę o pomoc ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#4 Post autor: mirdem » 25-10-2009, 21:07

gumis pisze:Przeprasam. jak żadna uchwała nie jest potrzebna od jednego weźmie za kopię 50 groszy a od drugiego 1 zł. i ta kasa gdzie pójdzie, do kieszeni zarządcy a wspólnota nic z tego nie będzie mniała.
Jest to zwrot kosztów wykonania kopii a nie sposób na zarabianie kasy,po drugie kto ci każe kopiować u zarządcy - weź dokumenty i skseruj gdzie chcesz. Powtarzam, że jest potrzebna na to uchwała.
gumis pisze:A podrugie wyskakujesz z hasłem że ktoś prubuje być nadgorliwy > Wydaje mi sie że jesteś zarzadcą.
Nie jestem zarządcą, tylko członkiem zarządu wspólnoty i wiem, że kwitologia wam nie pomoże w walce z narzuconym zarządcą.
gumis pisze:Jeżeli są nieścisłosci i w jaki sposób udowodnić zarządcy narzuconego nam od developera notarialnie ze zarządca działa na szkodę wspolnoty
Nawet jeśli jest to narzucony notarialnie zarządca można go wywalić (przeczytaj dokładnie warunki umowy na zarządzanie mówiące o jej rozwiązaniu),po drugie to wy ustalacie uchwałą wynagrodzenie zarządcy ( w uchwale można zawrzeć informacje za co można mu obciąć wypłatę lub nie zapłacić) ustalcie 10gr od powierzchni i sam odejdzie.I na koniec, to członkowie wspólnoty decydują o wszystkim nie zarządca i to on dla was pracuje a nie odwrotnie.
Pozdro
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#5 Post autor: owner » 25-10-2009, 21:12

mirdem pisze:weź dokumenty i skseruj gdzie chcesz
Z tym wynoszeniem dokumentów "na miasto" to ostrożnie. Żaden zarządca nie powinien na to pozwolić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Uchwała o kopiowaniu dokumentów wspólnoty

#6 Post autor: mirdem » 25-10-2009, 21:12

Nie wiem co jest nie działa tryb edycji:W zdaniu pierwszym powinno być :Powtarzam, że uchwał na to nie jest potrzebna.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”