Jednorazowe prawo do wglądu?

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Jednorazowe prawo do wglądu?

#7 Post autor: Haneczka » 15-05-2009, 13:01

kira pisze:Co zrobić, jeśli zarządca dalej odmówi mi wgląd do dokumentów które już raz widziałam.
Jeśli będziesz u niego w biurze i nie będzie chciał udostępnić żądanych przez Ciebie dokumentów, powiedz mu, że dzwonisz po policję i prosisz o interwencję.
Jeśli mimo to, nadal nie wyda Tobie tych dokumentów, zrób to, o czym go już uprzedziłaś.
Przyjedzie policja, spisze notatkę z interewncji, a Ty będziesz miała materiał dowodowy w sprawie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bookkeeperka
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 01-06-2009, 18:30

Odp.: Jednorazowe prawo do wglądu?

#8 Post autor: bookkeeperka » 01-06-2009, 18:35

Witam,
mam bardzo podobny problem. Zaszło podejrzenie, że prace budowlane zlecone przez administratora, podpisane przez stary zarząd, zostały wykonane niezgodnie ze sztuką budowlaną i o wiele za drogo (chodzi o remont ok. 150 balkonów). W tym momencie, za czasów jeszcze starego zarządu, została podpisana umowa o remont elewacji, która ma za zadanie przykryć źle zrobiony poprzedni remont. Zadzwoniłam do administracji i poprosiłam o kopię pełnej dokumentacji poprzedniego i aktualnego remontu. Odmówiono mi, ponieważ nikt nie będzie marnował czasu na robienie kopii dla mnie. Mogę sobie przyjść i te dokumenty pooglądać. Moge nawet zapłacić za to ksero, tylko niech mi ktoś powie, czy ja mma do tego prawo?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Odp.: Jednorazowe prawo do wglądu?

#9 Post autor: kira » 01-06-2009, 19:52

jesli jestes (współwłaścicielką a nie tylko lokatorką płacącą czynsz masz prawo do wglądu całej dokumentacji łącznie z umowami. Jeśli sama nie jesteś właścicielką, wyślij jakiegoś właściciela. Ja poszłam z cyfrówką i zrobiłam zdjęcia z ważnych dla moich potrzeb procesowych dokumentów. Więc bądź uparta i postaw na swoim.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Jednorazowe prawo do wglądu?

#10 Post autor: andy » 01-06-2009, 20:30

bookkeeperka pisze:Zadzwoniłam do administracji i poprosiłam o kopię pełnej dokumentacji poprzedniego i aktualnego remontu. Odmówiono mi, ponieważ nikt nie będzie marnował czasu na robienie kopii dla mnie.
Jeżeli jest to obszerna dokumentacja, to może faktycznie jest problem techniczy z jej skopiowaniem. Masz prawo przejrzeć całą dokumentację, masz prawo sporządzania notatek, masz prawo wykonania własnych fotokopii aparatem cyfrowym, masz prawo żądania poświadczonej kserokopii wybranych dokumentów. Żądanie skserowania obszernych tomów dokumentacji powinno zostać umotywowane szczególnymi okolicznościami i skierowane do zarządu wspólnoty, a nie administratora.

Jeżeli dokumentacja została udostępniona do przejrzenia i sfotografowania oraz administrator jest gotowy wykonać kseropkopie pojedyńczych dokumentów - to zarząd wspólnoty może odmówić kserowania całych obszernych tomów. Koszty kserowania powinien ponieść zainteresowany właściciel lokalu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”