Zarządca odmawia skopiowania dokumentów

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
jaroga
.
.
Posty: 193
Rejestracja: 03-08-2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Zarządca odmawia skopiowania dokumentów

#49 Post autor: jaroga » 07-05-2009, 13:12

Czytając niektóre posty o postępowaniu zarządców wielu wspólnot mieszkaniowych w stosunku do ich członków dochodzę coraz częściej do wniosku, że zaczynają oni naśladować pracowników spółdzielni.
Ci też drwią sobie z obowiązującego prawa i członków spółdzielni mają za nic.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaba52
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 22-05-2009, 19:42

Jakie dokumenty może kopiować Administrator dla Zarządu.....

#50 Post autor: kaba52 » 22-05-2009, 21:12

...jaki rodzaj dokumentów może być kopiowany dla zarządu przez Administratora wspolnoty
....czy takie dokumenty mogą być zabrane przez zarząd z siedziby Administratora-Zespołu Zarządców Nieruchomości
....czy owe kopie wymagają specjalnego przechowywania oraz specjalnych zasad udostępniania ??????????
proszę o podanie podstaw prawnych lub adm........
pozdrawiam..............
kaba

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Zarządca odmawia skopiowania dokumentów

#51 Post autor: andy » 22-05-2009, 21:23

Dokumentacja wspólnoty jest własnością jej członków, których reprezentuje zarząd. Administrator jest usługodawcą wspólnoty i jego obowiązkiem jest wykonać każde polecenie zarządu wspólnoty, co najwyżej przestrzegając zarząd przed konsekwencjami błędnych lub ryzykownych decyzji. Zarząd wspólnoty może postępować z dokumentami wspólnoty według własnego uznania, oczywiście z zachowaniem zasad racjonalności, rzetelności i gospodarności. Powyższe zasady wynikają z prawa własności.

Jeżeli w umowie o administrowanie odpowiedzialność za gromadzenie dokumentacji powierzono administratorowi, to może on żądać od członków zarządu pokwitowania wydanych dokumentów, ale nie ma prawa odmówić ich wydania.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Jakie dokumenty może kopiować Administrator dla Zarządu.

#52 Post autor: jaceko » 22-05-2009, 21:27

kaba52 pisze:...jaki rodzaj dokumentów może być kopiowany dla zarządu przez Administratora wspolnoty
W zasadzie każde które dotyczą danej nieruchomości. Dokumenty należą do Wspólnoty a nie do administratpra.
kaba52 pisze: ....czy takie dokumenty mogą być zabrane przez zarząd z siedziby Administratora-Zespołu Zarządców Nieruchomości
....czy owe kopie wymagają specjalnego przechowywania oraz specjalnych zasad udostępniania ?
Jak wyżej. Dokumenty należą do Wspólnoty. Dokumenty należy przechowywać dbając o to żeby nie zaginęły i nie zostały zniszczone. Pytanie w jakim celu chcecie zabrać dokumenty od administratora. Ma biuro i miejsce na dokumenty. Ktoś z Zarządu będzie to trzymał w domu? Można, tylko po co? Jeżeli nie ufacie administratorowi, to go zmieńcie.
W ustawie mówi o dokumentach Art29 Rozdziału 4, ale polecam lekturze całą ustawę
Ostatnio zmieniony 22-05-2009, 21:28 przez jaceko, łącznie zmieniany 2 razy.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

sylagrzeg
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 22-05-2009, 19:11

Odp.: Zarządca odmawia skopiowania dokumentów

#53 Post autor: sylagrzeg » 23-05-2009, 12:02

Witam
Jako właścicielka mieszkania chcę zwołać zebranie odwołujące zarząd,bo ten do tej pory nie zwołał zebrania rocznego(to nie jedyne jego przewinienie)
Poprosiłam na piśmie administrację o udostępnienie listy właścicieli wraz z ich udziałami w powierzchni użytkowej bloku, by móc prawidłowo głosować na zebraniu-odmówiono mi podając, że na dzień dzisiejszy nie udostępnią(na piśmie) a terminu udostępnienia też nie podali. Co mam zrobić w tym wypadku?
Zarząd powołany przez właścicieli reprezentuje ta sama osoba co reprezentuje administrację(zarządcę?)Pracuje w administracji. Czy to jest zgodne z prawem? Osoba ta jest też właścicielem mieszkania w mojej wspólnocie i już zaczęła straszyć, że mnie zniszczy
Jestem zupełnym laikiem we wszystkim, proszę o pomoc co, krok po kroku trzeba zrobić by zebranie zwołane przeze mnie było ważne a uchwały nie dało się uchylić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Zarządca odmawia skopiowania dokumentów

#54 Post autor: bykira » 23-05-2009, 12:08

sylagrzeg pisze:Poprosiłam na piśmie administrację o udostępnienie listy właścicieli wraz z ich udziałami w powierzchni użytkowej bloku,
To sobie wypisz sama z Kw nieruchomości.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”