kopiowanie dokumentów

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: kopiowanie dokumentów

#7 Post autor: Janusz Gdański » 04-03-2008, 11:13

Jeśli wspólnota zawarła z zarządcą umowę, która daje każdemu właścicielowi lokalu prawo do otrzymywaniaania kserokopii (lub uchałą zobowiązała zarząd do tego samego) to nie ma problemu - trzeba kopie wydawać. Jeśli jednak takiej umowy (lub uchwały w przypadku zarządu) nie ma, to też nie ma problemu. Ustawowe prawo wglądu nie oznacza prawa do kopiowania i wcale nie ze względu na ochronę danych osobowych, ale ze względów organizacyjno-finansowych.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

radzisz
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 09-05-2007, 12:53

Odp.: kopiowanie dokumentów

#8 Post autor: radzisz » 21-03-2008, 23:41

no to ja z innej beczki ... gdzie macie zapis o prawie do wglądu ???
w uowł mamy zapis:
art. 29 ustęp 3
3. Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu.
gdzie macie zapisane prawo do wglądu ???
czytam i widzę jasno napisane: prawo do kontroli zarządu ... ustawodawca nie miał na myśli "prawo do wglądu" ! gdyby tak było, że chcieli dać tylko wgląd to zostałoby to tak zapisane.
Zadam pytanie: Jak mam skontrolować działalność zarządu, skoro nie mam możliwości otrzymania kopii umów zawartych przez wspólnotę ?
Jak mam udowodnić, że zarząd z administracją dowolnie podmieniają strony umowy, zmieniając treść w kwestii np. wynagrodzenia z tyt. konserwacji, jeżeli nie mam możliwości otrzymania kopii umów ? Jak mam kontrolawać działalność zarządu ??
Wszystko ok, jeżeli jest normalny zarząd i firma zarządzająca, w innym przypadku mamy kanał ...
pozdrawiam
radzisz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: kopiowanie dokumentów

#9 Post autor: bykira » 21-03-2008, 23:49

Możesz zaządać kopii oferując zapłatę za ksero. a jeszcze lepiej idź z aparatem cyfrowym i zrób sobie foty. Wspólnota nie ma obowiązku dostarczenia Ci kopii na swój koszt, ale jeśli poniesiesz koszt ksero to nie ma prawa odmówić.
Ostatnio zmieniony 18-10-2008, 09:47 przez bykira, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

radzisz
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 09-05-2007, 12:53

Odp.: kopiowanie dokumentów

#10 Post autor: radzisz » 22-03-2008, 00:03

bykira pisze:Możesz żarządać kopii oferując zapłatę za ksero. a jeszcze lepiej idź z aparatem cyfrowym i zrób sobie foty. Wspólnota nie ma obowiązku dostarczenia Ci kopii na swój koszt, ale jeśli poniesiesz koszt ksero to nie ma prawa odmówić.
a ja mam na piśmie że sobie mogę wglądu dokonać ...
kilka listów wymieniłem z zarządem ... ja że poproszę o kopie i pokryję koszt kopii ... a oni, że mam prawo jedynie do wglądu w umowy ...
napisałem, że pokryję koszty ksero ... ale oni uparcie "że mam prawo do wglądu" ...
i co mam do sądu z tym lecieć ??
pozdrawiam
radzisz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: kopiowanie dokumentów

#11 Post autor: bykira » 22-03-2008, 00:12

Nie - idź z cyfrówką !!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

djbogas

Odp.: kopiowanie dokumentów

#12 Post autor: djbogas » 22-03-2008, 12:41

radzisz napisał; gdzie macie zapisane prawo do wglądu ???

Takiego zapisu nie ma i każda inna dowolna interpretacja zapisu kontroli zarządu jest , manipulacją i celowym wprowadzaniem w błąd.

Nie kopiuje się danych osobowych właścicieli bo i po co lecz tylko dokumenty.
Na szczegółowe z nimi zapoznanie trzeba poświęcić wiele swego czasu aby rzetelnie później zapytać o będące w tych dokumentach nieścisłości jeśli takie się znajdą.

Pooglądać to tylko można eksponaty w muzeum a i tak dostanie się kopie wystawionych tam eksponatów za odpowiednią opłatą.

Wszelkie dokumenty stanowią własność wspólnoty. Zarządca czy administrator jest po to, by je przechowywać i na bieżąco wykonywać czynności do których został zobowiązany. Można się tu powołać na art. 29 punkt 3 ustawy o własności lokali "Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu" i art. 27 "Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1". Utrudnianie dostępu do dokumentacji, może rodzić podejrzenie, że zarządca wykonując swe obowiązki albo je zaniedbuje albo działa niezgodnie z prawem.

http://www.giodo.gov.pl/plik/j/pl/id_p/35.doc

radzisz napisał; Zadam pytanie: Jak mam skontrolować działalność zarządu, skoro nie mam możliwości otrzymania kopii umów zawartych przez wspólnotę ?
Z tym będziesz miał problem gdyż uniemożliwienie udostępniania dokumentów we wspólnotach jest dość powszechne. I praktycznie nie ma na to rady.

Jedynym wyjściem jest zmiana zarządu na taki który będzie wiedział od czego jest. Nawet USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny w Rozdziale XXXIV, Przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów dużo w tym temacie stwierdza tylko, że trudno jest te zapisy, wyegzekwować.

Zapoznaj sie też z wypowiedziamo pod podanymi linkami.

www.wm.info.pl/index.php?15+125+2518+2

http://www.wm.info.pl/index.php?15+125+2261+7

a w szczególności link

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index ... =9&idp=839


Pozdro babczyk

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”