CIT od reklamy -kiedy?

Zobowiązania i deklaracje podatkowe.
Wiadomość
Autor
początkująca
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 13-04-2011, 17:35

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#1 Post autor: początkująca » 13-04-2011, 18:05

Wysłany: Dzisiaj 17:55


--------------------------------------------------------------------------------

Witam,mam pytanie odnośnie podatku CIT od reklamy.Wspólnota Mieszkaniowa wystawia co miesiąc rachunek dla osoby prawnej za reklamę która znajduję się na budynku (przykręcona do elewacji). Chciałabym wiedzieć w jaki sposób obliczyć podatek od dochodu (rachunek opiewa na kwotę 200,00 zł - czyli do urzędu przekazujemy kwotę 38,00 zł tj.19%). Kiedy przekazujemy tę kwotę po wystawieniu rachunku czy też po otrzymaniu zapłaty za ten rachunek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#2 Post autor: jaceko » 19-04-2011, 08:55

Bezpieczniej będzie po wystawieniu rachunku.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Asinta
.
.
Posty: 94
Rejestracja: 10-05-2010, 11:28
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#3 Post autor: Asinta » 21-06-2011, 12:58

Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat umieszczania reklam na budynku wspólnoty, u mnie w najbliższej przyszłości pewnie na ogrodzeniu zawiśnie reklama i proszę mi napisać jak od strony podatkowej ma się zawieszenie takiej reklamy, kiedy odprowadzam podatek???? gdzie go ujmuję???? rozumiem że rachunek za tą reklamę wystawić mogę????

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Asinta
.
.
Posty: 94
Rejestracja: 10-05-2010, 11:28
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#4 Post autor: Asinta » 22-06-2011, 13:26

mogę prosić o pomoc ????

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#5 Post autor: jaceko » 22-06-2011, 13:59

Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kaizen
.
.
Posty: 910
Rejestracja: 07-09-2010, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: CIT od reklamy -kiedy?

#6 Post autor: Kaizen » 22-06-2011, 14:25

Asinta pisze:Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat umieszczania reklam na budynku wspólnoty, u mnie w najbliższej przyszłości pewnie na ogrodzeniu zawiśnie reklama i proszę mi napisać jak od strony podatkowej ma się zawieszenie takiej reklamy, kiedy odprowadzam podatek???? gdzie go ujmuję???? rozumiem że rachunek za tą reklamę wystawić mogę????
Ujmujesz w ewidencji pozaksięgowej. Jak nie wiąże się to dla wspólnoty z kosztami (np. sama nie postawiła tablicy, nie płaci za prąd itd.) to cały przychód jest dochodem. Wystawiasz rachunek/fakturę zgodnie z umową (tu obowiązuje zasada memoriałowa), zaliczasz do przychodów opodatkowanych (jak masz jakieś koszty służące tym przychodom, to odejmujesz i wtedy od przychodu otrzymujesz koszt i dopiero tak liczysz dochód) i liczysz podatek zgodnie z zasadami. Odprowadzasz zaliczkę, zgodnie z wybraną opcją, do 20 dnia następnego miesiąca/kwartału po zakończeniu miesiąca/kwartału. Deklaracji miesięcznych ani kwartalnych nie składasz - tylko raz do roku rozliczasz wszystko w CIT-8.
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym. Tylko że kiedy trzeba było coś wyjaśnić osobom trzecim, brzmiało to dziwnie.
Terry Pratchett

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Podatki”