E-płatnik

Zobowiązania i deklaracje podatkowe.
Wiadomość
Autor
slawex26
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 16-07-2013, 21:14

E-płatnik

#1 Post autor: slawex26 » 27-01-2019, 17:41

Czy macie podpis elektroniczny aby wysłac e-deklaracje, czy kazda Wspolnota teraz musi to robic, kto musi wyrobic podpis elektroniczny, czy to musi byc zapisany na osobe fizyczną?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

emiljestem
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 26-06-2025, 09:27

Re: E-płatnik

#2 Post autor: emiljestem » 09-09-2025, 13:20

Obecnie wysyłanie e-deklaracji przez wspólnoty mieszkaniowe w Polsce wymaga podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego, ale nie każda wspólnota musi go mieć indywidualnie. W praktyce podpis czy profil zakłada osoba fizyczna, która działa w imieniu wspólnoty, np. zarządca lub członek zarządu. Wspólnota jako podmiot nie otrzymuje osobnego podpisu – uprawniony przedstawiciel używa swojego podpisu elektronicznego, aby złożyć deklarację w imieniu wspólnoty. Można też korzystać z pełnomocnictwa, jeśli deklarację składa inna osoba.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 9073
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: E-płatnik

#3 Post autor: irenalo » 09-09-2025, 20:48

emiljestem pisze:
09-09-2025, 13:20
Obecnie wysyłanie e-deklaracji przez wspólnoty mieszkaniowe w Polsce wymaga podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego, ale nie każda wspólnota musi go mieć indywidualnie. W praktyce podpis czy profil zakłada osoba fizyczna, która działa w imieniu wspólnoty, np. zarządca lub członek zarządu. Wspólnota jako podmiot nie otrzymuje osobnego podpisu – uprawniony przedstawiciel używa swojego podpisu elektronicznego, aby złożyć deklarację w imieniu wspólnoty. Można też korzystać z pełnomocnictwa, jeśli deklarację składa inna osoba.
No tak, odpowiedź po 6 latach komuś się przyda.
Bądź tak dobry i nie odgrzebuj starych postów bez powodu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podatki”