Zaskarżenie uchwały o wodomierzach radiowych

Orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz wojewódzkich sądów administracyjnych.
Wiadomość
Autor
ama
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2011, 18:18

Zaskarżenie uchwały o wodomierzach radiowych

#1 Post autor: ama » 15-07-2011, 18:51

Witam ,
u nas we wspólnocie podjęto uchwałę o zakupie wodomierzy radiowych, z forum wiem, że uchwała tak jest niezgodna z prawem, część właścicieli chce zaskarżyć ją do sądu. Mam pytanie co się stanie, jeśli sąd unieważni uchwałę, a zostaną już zakupione wodomierze radiowe i całe "oprogramowanie". Uchwała obowiązuje z dniem przyjęcia uchwały. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Kto poniesie koszty sądowe? Wiem, ze trzeba wnieść 200 zł., czy można domagać się zwrotu od wspólnoty tych pieniędzy?
Proszę o pomoc sprawa jest pilna!
ama

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Zaskarżenie uchwały o wodomierzach radiowych

#2 Post autor: owner » 15-07-2011, 20:10

ama pisze:podjęto uchwałę o zakupie wodomierzy radiowych, z forum wiem, że uchwała tak jest niezgodna z prawem
Dlatego, że radiowe? Kto na forum coś takiego napisał?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ama
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2011, 18:18

Odp.: Zaskarżenie uchwały o wodomierzach radiowych

#3 Post autor: ama » 16-07-2011, 12:24

[quote][/quote]
Może nie do końca opisałam sytuację we wspólnocie. Dlatego, że właściciele maja wodomierze założone i ich legalizacja jeszcze jest ważna. Ponadto jest podjęta uchwała wcześniej parę lat temu, że każdy właściciel ma obowiązek posiadać wodomierze i wymieniać bądź legalizować je raz na 5 lat. Wodomierz jest własnością odrębną nie wchodzi w skład nieruchomości wspólnej zgodnie z ustawą. Dlaczego właściciele, którym legalizacja mija za 2 - 3 lata mają wcześniej wymieniać wodomierze i ponosić dodatkowe koszty?
ama

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów administracyjnych”