Czy jednostka budżetowa (podmiot Gminny)może zarządzać WM

Orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz wojewódzkich sądów administracyjnych.
Wiadomość
Autor
gosiakz
.
.
Posty: 315
Rejestracja: 21-12-2006, 22:31
Lokalizacja: Łódź

w Łodzi 25 gminnych administracji ( zakłady budżetowe)

#13 Post autor: gosiakz » 14-05-2010, 22:44

"Budownictwo komunalne
250 mln zł są winni łodzianie administracjom nieruchomości"

http://www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Wszystkie 25 zakładów budżetowych administruje komercyjnie także wspólnotami mieszkaniowymi czyli urzędnicy samorządowi de facto pozostają na utrzymaniu właścicieli lokali wyodrębnionych.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Czy jednostka budżetowa (podmiot Gminny)może zarządzać WM

#15 Post autor: bykira » 28-05-2010, 22:14

Minęło kilka lat od kiedy rozwaliłam zarządzanie wspólnotami przez ZGKiM w moim mieście, a nadal mam na nich alergię.
We wrześniu 2004 r. pisemnie odmówiłam na konto ZGKiM płacenia tzw. kosztów zarządu uzasadniając to brakiem umowy ze wspólnotą, brakiem umowy ze mną, brakiem zatrudniania licencjonowanego zarządcy przez bądź co bądź przesiębiorcę parającego się zarządzaniem i administrowaniem. Od grunia 2004 r. przestali administrować w mojej wspólnocie. W marcu 2005 r. zwrócili wspólnocie pieniądze ze swojego konta. W latach następnych w styczniu wzywali mnie do zapłaty za te 3 miesiące, za administrowanie i doliczali odsetki.
Tydzień temu dostałam z kancelarii obsługującej gminę ostateczne przedsądowe wezwanie to zapłaty na kwotę 145zł i chyba 6 gr.

Co za debile.
Nie bardzo mają już za co pozywać wspólnotę, co mogli to przegrali, to teraz będą pozywać mnie :-)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Czy jednostka budżetowa (podmiot Gminny)może zarządzać WM

#16 Post autor: owner » 29-05-2010, 00:27

bykira pisze:Co za debile.
Nie bardzo mają już za co pozywać wspólnotę, co mogli to przegrali, to teraz będą pozywać mnie :-)
Przecież to nie Ty masz zobowiązanie wobec administratora, tylko wspólnota...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Czy jednostka budżetowa (podmiot Gminny)może zarządzać WM

#17 Post autor: bykira » 29-05-2010, 00:31

owner pisze:Przecież to nie Ty masz zobowiązanie wobec administratora, tylko wspólnota...
Ja to wiem, Ty to wiesz, a oni nie :-)

Nie wystawiali rachunków za administrowanie. Nie mieli umowy ze wspólnotą na administrowanie. Ot, z tego co wpłacali indywidualni właściciele "zabierali sobie" za administrowanie szumnie nazywając to kosztami zarządu. Dlatego odmówiłam zapłaty. Wspólnota na tym nic nie straciła. Teraz sami się ugotują we własnej głupocie.
Będą mieli kolejną przegraną sprawę. Pomijam oczywisty fakt przedawnienia i braku umowy oraz rachunków za zarządzanie/administrowanie :-)
Ostatnio zmieniony 29-05-2010, 00:32 przez bykira, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosiakz
.
.
Posty: 315
Rejestracja: 21-12-2006, 22:31
Lokalizacja: Łódź

komornik w Mysłowicach dot sp.gminy czy zakładu budżetowego

#18 Post autor: gosiakz » 08-01-2011, 11:52

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ornik.html

Dziennikarz informuje o długach MZGK spółki gminnej. Z BIPu wynika, że to "popularny" zakład budżetowy !
http://www.bip.mzgk.myslowice.pl/pod/index.php

Tak czy inaczej właściciele lokali wyodrębnionych niech pilnują rachunków bankowych swoich wspólnot !

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo sądów administracyjnych”