Kwestionowanie sprawozdania finansowego

Orzecznictwo sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#13 Post autor: piotrusb » 07-12-2016, 12:24

kindziu pisze:oddzielnie była treść a oddzielnie lista z podpisami właścicieli z nagłówkiem w którym był wyłącznie nr. uchwały, co uważałem za niedopuszczalne
Istotne jest czy za konkretną uchwałą opowiedziała się faktycznie większość właścicieli, a nie czy lista była taka, czy inna. Jeśli był na niej numer faktury, to nie widzę problemu, chyba że można wykazać, iż właściciele byli wprowadzeni w błąd co do tego na jaką uchwałę (o jakiej treści) głosowali.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#14 Post autor: kindziu » 07-12-2016, 12:45

piotrusb pisze:Istotne jest czy za konkretną uchwałą opowiedziała się faktycznie większość właścicieli, a nie czy lista była taka, czy inna.
Nie dogadamy się.

Ja, głosowałem (o ile pamiętam) nad uchwałą o takiej sygnaturze ale nie o takiej treści. Pozwana dostarczyła wyłącznie treść podpisaną przez pracownika adminia i jednego czł. zarządu, co w/g mnie nie jest uchwałą, więc wnosiłem o pominięcie tego dowodu jako uchwały.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#15 Post autor: irenalo » 07-12-2016, 21:28

Podpisy właścicieli pod uchwałą są integralną częścią uchwały. Chyba że wspólnota nie podejmuje uchwał pisemnie ale to u Ciebie nie wchodzi w grę.
Mogą być na osobnej kartce , mogą być karty do głosowania (każdy dostaje kartę z treścia uchwały i na niej składa tylko swój podpis).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#16 Post autor: kindziu » 08-12-2016, 13:16

irenalo pisze:Podpisy właścicieli pod uchwałą są integralną częścią uchwały. Chyba że wspólnota nie podejmuje uchwał pisemnie ale to u Ciebie nie wchodzi w grę.
Mogą być na osobnej kartce , mogą być karty do głosowania (każdy dostaje kartę z treścia uchwały i na niej składa tylko swój podpis).



Ten cyrk z uchwałami u mnie zaczął się dwa lata temu po zmianie zarządu i oczywiście "zarządcy" który taką praktykę wprowadził, ale tylko na zebraniach. Chyba po głosowaniu będę żądał wydania kopii lub robił zdjęcia bo to zwykły przekręt jak na sprawę sądową dostarczają "uchwałę" której teść mogą sobie wypisać przed salą sądową.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#17 Post autor: napad » 08-12-2016, 13:47

irenalo pisze:Podpisy właścicieli pod uchwałą są integralną częścią uchwały. Chyba że wspólnota nie podejmuje uchwał pisemnie ale to u Ciebie nie wchodzi w grę.
Mogą być na osobnej kartce , mogą być karty do głosowania (każdy dostaje kartę z treścia uchwały i na niej składa tylko swój podpis).
Tylko że kolega napisał:
cyt." oddzielnie była treść a oddzielnie lista z podpisami właścicieli z nagłówkiem w którym był wyłącznie nr. uchwały, co uważałem za niedopuszczalne."

Chyba chodzi o to, że był dokument z daną sygnaturą (osobny) i podpisami właścicieli ,a następny dokument (papier) z uchwałą czyli mając podpisy większości na osobnych dokumentach i sygnaturze można napisać co się chce bez wiedzy właścicieli na dowolnym dokumencie (papierze) i podpiąć to pod podpisy właścicieli.?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Kwestionowanie sprawozdania finansowego

#18 Post autor: piotrusb » 08-12-2016, 14:07

Żadna regulacja ustawowa nie wymaga żeby głosy były na tej samej kartce co treść uchwały. Nie uważam żeby mogło to być podstawą do uchylenia uchwały, zwłaszcza jeśli numer uchwały na karcie z uchwałami się zgadzał.
Co innego jeśli można udowodnić, że właściciele głosowali na uchwałę o innej treści, niż ta która została finalnie zapisana.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów powszechnych”