Odwołanie administratora, a uchybienia formalne uchwały

Orzecznictwo sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Odwołanie administratora, a uchybienia formalne uchwał

#7 Post autor: irenalo » 28-05-2016, 08:26

elmaz pisze:Nie wymieniłem żadnych analogii - więc skąd wiesz jakie miałem na myśli, a tym samym - skąd wiesz że były nieuprawnione?
Nie musiałeś wymieniać. Napisałeś , że są. Wiem , że są i że nie dotyczą wspólnoty. :)
elmaz pisze:le może dla odmiany żądać rozstrzygnięcia przez sąd w sprawach, w których wspólnota nie chce podjąć uchwały (art. 24 UWL)
Ale to sąd podejmuje decyzje, nie zarząd. Każdy z właścieli też może wystąpić do sądu o zgodę na dokonanie danej czynności, choć UoWL o tym nie wspomina.
elmaz pisze:Ależ jak to nie - oczywiście że sporządził - w art.22 ust. 3 UWL. Tyle, że nie jest to katalog zamknięty - ale nie można powiedzieć, że go nie ma
Ale nie ma katalogu czynności zwykłego zarządu. Skoro nie ma wymienionych wszystkich czyności w danym katalogu, to WM może decydować, co jest czynnościa zwykłego zarządu a co nie jest (oprócz wymienionych).
elmaz pisze:Pomijam, że w 99% przypadków zarząd jest złożony z właścicieli,
I słusznie, że pomijasz. Zaskarżenie uchwały, to uprawnienie właściciela lokalu a nie członka zarządu WM. Choć może to być ta sama osoba, tyle że role inne.
Jeśli właściel lokalu będący członkiem np. jednosobowego zarządu skarży uchwałę, to wspólnota uchwałą może ustanowić pełnomocnika, który bedzie reprezentował ją przed sądem. Mimo zapisów art. 21.
elmaz pisze:zarządca powierzony ma umowę
O właśnie. A zarząd WM ma umowę?
Moja opinia jest taka. Podpisanie czy rozwiazanie umowy z adminem, to zakres zwykłego zarządu, chyba że uchwała WM w konkretnej sytuacji (!) stanowi inaczej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów powszechnych”