Eksmisja byłego właściciela po licytacji

Orzecznictwo sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Wiadomość
Autor
kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#31 Post autor: kindziu » 11-05-2016, 19:28

irenalo pisze:Tego typu orzeczenia spowodują,. że coraz mniej ludzi będzie kupować lokale na licytacji
Nie sądzę. Cena będzie malała.
irenalo pisze:Już w pierwszej sprawie powinien Wysoki Sąd zawiadomośc prokuraturę , by ta zbadała czy starsza pani nie wymaga umieszczenia w domu opieki lub chociażby ustanowienia opiekuna.
Z pewnością masz rację, bo według mnie nawalił tu system, ale to inny temat. Argumentacja sądu że starsza pani wydawała sporą część swoich dochodów na leki jest tego dowodem że w PL ubezpieczenie zdrowotne to ściema, tym bardziej że na leki wydawała więcej niż koszt utrzymania mieszkania. Ja osobiście mam poglądy wolnościowe ale przy tak wysokich podatkach jakie płacimy leczenie powinno być free, tym bardziej że w naszych opłatach za mieszkania niestety są wszystkie koszty z funkcjonowaniem systemu podatkowo-ubezpieczeniowego gdzie na dzień dobry płaci się ok.50% danin od pracy które niestety płacą klienci, a w tym przypadku starsza pani, nie wspomnę o VAT. No cóż, własność własnością a komuna nadal komuną.
irenalo pisze: ale pewnie sądził. że w Polsce obowiązuje prawo
Żarty się Ciebie trzymają. ;(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#32 Post autor: elmaz » 11-05-2016, 19:39

kindziu pisze:Cena będzie malała.
Jaką cenę warte jest mieszkanie, z którego przez kolejne x lat (gdzie x jest wielką niewiadomą, może trwać i 10 lat) nie będziesz mógł korzystać? Bo dla mnie wartość oscyluje niepokojąco blisko zera.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#33 Post autor: kindziu » 11-05-2016, 21:50

elmaz pisze:Jaką cenę warte jest mieszkanie, z którego przez kolejne x lat (gdzie x jest wielką niewiadomą może trwać i 10 lat) nie będziesz mógł korzystać? Bo dla mnie wartość oscyluje niepokojąco blisko zera.
W omawianym przypadku cena będzie zależna od kondycji zdrowotnej oraz wieku "wkładki".
elmaz pisze:gdzie x jest wielką niewiadomą
X - tak się pisze wielką niewiadomą :hahaha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#34 Post autor: irenalo » 11-05-2016, 22:35

kindziu pisze:Nie sądzę. Cena będzie malała.
Jak cena może maleć skoro jest ustawowo określony jest ułamek ceny wywołania? Jest pierwsza i druga licytacja. Są nieruchomości , które nawet w drugiej licytacji, gdzie cena wywałania wynosi 2/3 wartości nie są sprzedawane.
kindziu pisze: Argumentacja sądu że starsza pani wydawała sporą część swoich dochodów na leki jest tego dowodem że w PL ubezpieczenie zdrowotne to ściema, tym bardziej że na leki wydawała więcej niż koszt utrzymania mieszkania.
Może cześc tych leków można zastąpic znacznei tańszymi generykami? Sąd nie badał, jakie to leki.,
Po drugie na emeryturze pani siedzi komornik., więc może emerytura nie była taka mała, tylko starsza pani wskutek choroby (np. Alzheimer lub inne otępienne ) mogła stracić kontrolę nad wydatkami. Bądź spłaca długi syna.
kindziu pisze:Ja osobiście mam poglądy wolnościowe ale przy tak wysokich podatkach jakie płacimy leczenie powinno być free,
Jeśli trafi do domu opieki , będzie miała znaczną część za free. Na to idą m.in. te wysokie podatki.
kindziu pisze:gdzie na dzień dobry płaci się ok.50% danin od pracy które niestety płacą klienci
Ale są tacy, którzy oprócz Vat i akcyzy na alkohol czy papierosy nie płacą żadnych podatków.:) I dlatego koszty pracy tych innych są takie wysokie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#35 Post autor: kindziu » 12-05-2016, 01:54

irenalo pisze:Ale są tacy, którzy oprócz Vat i akcyzy na alkohol czy papierosy nie płacą żadnych podatków.:) I dlatego koszty pracy tych innych są takie wysokie.
Czyli podatki tych innych idą na ten alkohol i papierosy? :dribble: Raczej nie obwiniałbym meneli za wysokie podatki, często ci menele byli kiedyś realnymi podatnikami a VAT i akcyza to gł. dochody budżetowe. Chyba że nie mówisz o menelach a zasłużonych 35letnich emerytach :<
A co do starszej pani, nie zdziwiłbym się że nowy właściciel jest częstym "klientem" sądów usuwającym "wkładki". Jest na rynku wielu "specjalistów" i może sędziego szlak trafił? Z pewnością jest to problem społeczny przerzucony na barki WM czy SM.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Eksmisja byłego właściciela po licytacji

#36 Post autor: elmaz » 12-05-2016, 02:40

kindziu pisze:Jest na rynku wielu "specjalistów" i może sędziego szlak trafił?
szlag jeśli już.
Ale nie wiedziałem, że w polskim prawie jest jakiś limit co do tego z ilu swoich własnych mieszkań można eksmitować niepłacących lokatorów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów powszechnych”