Wykonanie wyroku przez zarząd WM

Orzecznictwo sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Wiadomość
Autor
kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#1 Post autor: kazimierz47 » 13-03-2011, 13:19

Mam pytanie do osób znających prawo. Sąd uchylił uchwałę WM, która zwalniała właścicieli garaży z płacenia składek na FR od ich powierzchni. Czy po uprawomocnieniu się wyroku zarząd WM powinien natychmiast zobowiązać właścicieli garaży do płacenia składek na FR, czy też to może zrobić w dowolnym czasie? Pozdrawiam.[/b]
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kaizen
.
.
Posty: 910
Rejestracja: 07-09-2010, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#2 Post autor: Kaizen » 13-03-2011, 13:24

Nie bardzo rozumiem do czego ma zobowiązywać - zobowiązanie, jak rozumiem istnieje na podstawie uchwały o FR?

Więc naliczenia powinny być tak, jakby uchwały zwalniającej nie było.

Jak dokładnie brzmi wyrok?
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym. Tylko że kiedy trzeba było coś wyjaśnić osobom trzecim, brzmiało to dziwnie.
Terry Pratchett

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#3 Post autor: kazimierz47 » 13-03-2011, 14:40

Dziękuję za odpowiedź. Cieszę się bo uważam tak samo. Wyrok uprawomocnił się 5 listopada 2010 roku jednak do tej pory właściciele garaży nie płacą składek na FR od powierzchni swoich garaży. Na moją uwagę w tej sprawie otrzymałem odpowiedź, że zarząd zajmie się tym na zebraniu, które ma się odbyć w końcu marca. Nie mam teraz przy sobie tego wyroku, ale w późniejszym czasie mogę go przepisać. Orientacyjnie to brzmiał tak: uchylam uchwałę w części dotyczącej likwidacji opłat na FR od powierzchni garaży. Pozdrawiam.
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#4 Post autor: owner » 13-03-2011, 14:42

kazimierz47 pisze:Sąd uchylił uchwałę WM, która zwalniała właścicieli garaży z płacenia składek na FR od ich powierzchni.
Zobowiązanie właścicieli garaży wynika z faktu, że jako właściciele lokali niemieszkalnych (garaży) są oni współwłaścicielami nieruchomości wspólnej i zgodnie z ustawą o własności lokali, mają obowiązek ponoszenia kosztów zarządu nieruchomości wspólnej (w tym kosztów remontów), w części proporcjonalnej do swoich udziałów.
kazimierz47 pisze:Czy po uprawomocnieniu się wyroku zarząd WM powinien natychmiast zobowiązać właścicieli garaży do płacenia składek na FR, czy też to może zrobić w dowolnym czasie?
Wasza uchwała była niezgodna z prawem i dlatego została uchylona przez sąd. Zarząd powinien niezwłocznie poinformować właścicieli lokali o treści wyroku oraz o wynikających z niego skutkach dla wspólnoty oraz dla właścicieli garaży.

Odradzam grę na zwłokę. Niewykonanie wyroku sądowego przez zarząd podlega karze grzywny. Grzywnę płacą członkowie zarządu z własnej kieszeni, a nie wspólnota. Skoro któryś z właścicieli zaskarżył uchwałę, to będzie zainteresowany doprowadzeniem sprawy do końca i ukaraniem zarządu za lekceważenie wyroku sądowego. I bardzo dobrze - w przeciwnym razie prawo i jego stosowanie stanie się fikcją.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kazimierz47
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 18-12-2009, 17:24

Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#5 Post autor: kazimierz47 » 13-03-2011, 16:16

To ja zaskarżyłem tą uchwałę ponieważ nie posiadam garażu i uważam, że to niesprawiedliwe żeby członek WM, który posiada garaż ponosił takie same koszty remontów budynku jak ja. Tu chcę zaznaczyć, że wszelkimi metodami chciałem uniknąć postępowania sądowego. Jednak widząc brak zainteresowania moimi prośbami po trzech latach oddałem sprawę do sądu.
W związku z brakiem reakcji zarządu WM na wyrok sądowy bardzo proszę o poradę jak powinienem postąpić w tej sytuacji:
- zgłosić to do prokuratury czy też zaskarżyć rozliczenie roczne za rok 2010?
kazimierz47

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Wykonanie wyroku przez zarząd WM

#6 Post autor: owner » 13-03-2011, 16:28

Nie do prokuratury, bo to sprawa cywilna.
Niewykonanie orzeczenia sądu to poważna sprawa, można za to trafić nawet do aresztu na pół roku. Przeczytaj ten wątek: http://www.zarzadca.eu/discussion/2654/ ... du/#Item_6

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów powszechnych”