Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#31 Post autor: elmaz » 30-04-2016, 21:14

MMX13 pisze:Nie, nie płacą w ogóle.
Owszem - płacą. Tylko nie właściciele piwnic, a wszyscy właściciele we wspólnocie, w zaliczkach na NW. Tych miałem na myśli.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#32 Post autor: MMX13 » 01-05-2016, 09:11

elmaz pisze:Owszem - płacą. Tylko nie właściciele piwnic, a wszyscy właściciele we wspólnocie, w zaliczkach na NW. Tych miałem na myśli.
No właśnie i to jest clou tej sprawy, wszyscy płacą a nie wszyscy korzystają.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#33 Post autor: irenalo » 01-05-2016, 10:33

MMX13 pisze:A jak to nie, sprzedawała gmina i taki był wymóg formalny.
Niekoniecznie. Mogła to być urzędnicza ignorancja. Nie wiem kiedy poszczególne lokale były sprzedawane ale od 1995 obowiązuje UoWL. I jeśli wczesniej zostały popełnione jakieś błedy, to dopóki choć jeden lokal należał do gminy (Skarbu Państwa) można było wyprostować na koszt gminy (SP).
Ale trzeba było się tym zainteresować wcześniej. Być może też nie musiałeś kupować z piwnicą.
MMX13 pisze:A Ty chyba mentalistka jesteś, skoro wiesz lepiej ode mnie
Czytam Twoje posty uważnie (stare też), więc nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, by wiedziec , że płacisż nie za piwnicę ale wg udziału wyliczonego z uwzględnieniem powierzchni piwnic.
I bez względu na to czy udziały są źle wyliczone czy nie, koszty NW ponosi się wg udziału.
I nie ma co histeryzować. :-) Tego nie przeskoczysz. Dopóki nic się nie zmieni.
MMX13 pisze:Użytkowi płacą więcej, pewną składową płacą o 1/3 więcej ale nie ważne jaką
Ważne jaka - patrz wyżej.
MMX13 pisze:To znaczy taka sama, skoro sąsiadują przez ścianę, mało tego piwnice mieszkalnych są puste w 100% do wykorzystania, w użytkowych w 1/3 kubatury
są rury wodkan i co.
Nic nie rozumiem ale na wszelki wypadek podam Ci normy wg których powinna być liczona powierzchnia piwnic.
http://tiny.pl/grxkk
Jeśli została źle wyliczona, to jest powód by zrobić jeszcze raz inwentaryzację i zmienic udziały.
Tyle , że wspólnota nie będzie chciała ponosić kosztów, więc pozostaje Ci sąd.
MMX13 pisze:Od samego początku nie opuściłem ani jednego
No to czemu teraz się obudziłeś z ręka w ..piwnicy?
MMX13 pisze:A jak to nie, skoro większośc tak chce to czemu nie?. W uchwale jest punkt o opomiarowaniu piwnic - ale uchwała nie przeszła.
Cytuj:
A dlaczego to wspólnota ma zakładać podliczniki? Jak ktoś chce mieć prąd w piwnicy niech zrobi to na własny koszt i zawrze umowę ze WM o rozliczaniu. Inaczej to jest kradzież prądu. A kradzież pradu można zgłosić.
MMX13 pisze:Hmmm... no faktycznie masz jakieś predyspozycje jasnowidzenia, czy jakoś tak
Trochę żyję na tym świecie i trochę widziałam. :) No ale u Ciebie mogło być inaczej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#34 Post autor: MMX13 » 01-05-2016, 10:57

irenalo pisze:Ale trzeba było się tym zainteresować wcześniej. Być może też nie musiałeś kupować z piwnicą.
Post factum :(
irenalo pisze:I nie ma co histeryzować. :-)
Czy histeria, - tu bym polemizował :haha:
irenalo pisze:Jeśli została źle wyliczona, to jest powód by zrobić jeszcze raz inwentaryzację
Raczej niewykonalne.
irenalo pisze:No to czemu teraz się obudziłeś z ręka w ..piwnicy?
Bo wcześniej nie były pobierane opłaty za piwnice użytkowych, tak bardziej zdrowo-rozsadkowo, aniżeli formalno-prawnie :haha: .
irenalo pisze:A dlaczego to wspólnota ma zakładać podliczniki? Jak ktoś chce mieć prąd w piwnicy niech zrobi to na własny koszt i zawrze umowę ze WM o rozliczaniu
Wspólnota (większość - mieszkalne) nie chce zakładać liczników, tylko użytkowi chcą opomiarować tych korzystających z prądu w piwnicy ( w końcu sponsorują to zużycie). Korzystający z piwnic ( w tym zarząd) wychodzi z założenia, że od czasu do czasu zaświeci jedną "małą żarówkę" i to może iśc na "wspólne konto".
Nawet gdyby ... to jak znam życie ( także :hahaha: ) opomiarowanie byłoby na koszt wspólnoty, bo przecież opomiarowujemy część wspólną ... to nie moje stanowisko :( .
irenalo pisze:Inaczej to jest kradzież prądu. A kradzież pradu można zgłosić.
To by już była "otwarta wojna" tych co mają chaty w centrum z tymi co mają chaty na prowincji-użytkowe .....
irenalo pisze:Trochę żyję na tym świecie i
A ile ?, - niby nie pyta się białogłów o metrykę ale .... heheheheh. A skoro trochę żyjesz na tym świecie to nie powinnaś być teraz na pochodzie? - hihihi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#35 Post autor: irenalo » 01-05-2016, 11:45

MMX13 pisze:Bo wcześniej nie były pobierane opłaty za piwnice użytkowych, tak bardziej zdrowo-rozsadkowo, aniżeli formalno-prawnie .
No widzisz , jak się toleruje łamanie prawa przez lata , to potem trudno jest wszystko od razu odkręcić.
Poza tym mniej ważne jest , jak były pobierane (nie opłaty a zaliczki) ale jak rozliczane na koniec roku.
MMX13 pisze:Raczej niewykonalne.
Jeśli nakaże sąd , to wykonalne.
MMX13 pisze:Wspólnota (większość - mieszkalne) nie chce zakładać liczników, tylko użytkowi chcą opomiarować tych korzystających z prądu w piwnicy ( w końcu sponsorują to zużycie). Korzystający z piwnic ( w tym zarząd) wychodzi z założenia, że od czasu do czasu zaświeci jedną "małą żarówkę" i to może iśc na "wspólne konto".
A skąd zarząd wie , że jest od czasu do czasu podłączona tylko mała żarówka? Zrobił przegląd?
A propos - kiedy ostatnio był robiony u Was przegląd elektryczny i co obejmował?
MMX13 pisze:Nawet gdyby ... to jak znam życie ( także ) opomiarowanie byłoby na koszt wspólnoty, bo przecież opomiarowujemy część wspólną ... to nie moje stanowisko .
Analogiczny przykład: najmujesz komuś lokal. Czy masz obowiążek płacić tej osobie za prąd? I dlaczego nie , skoro Ty jestes właścicielem?
I tutaj sytuacją jest podobna. Piwnice są współwłaśnością wszystkich członków wspólnoty ale są używane na wyłączność przez poszczególnych właścicieli lokali.
MMX13 pisze:To by już była "otwarta wojna" tych co mają chaty w centrum z tymi co mają chaty na prowincji-użytkowe .....
irenalo pisze:
No to czego od nas oczekujesz ? Cudu?
MMX13 pisze:A ile ?, - niby nie pyta się białogłów o metrykę ale .... heheheheh. A skoro trochę żyjesz na tym świecie to nie powinnaś być teraz na pochodzie? - hihihi.
Dobrze, że nie napisałeś , że na procesji. :)
Nie każdy wtedy chodził na pochody i nie każdy dzisiaj chodzi na procesję. I futra też nie mam. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Odp.: Piwnice ( nier. wspólna) - jakie opłaty?.

#36 Post autor: MMX13 » 01-05-2016, 12:03

irenalo pisze:A skąd zarząd wie , że jest od czasu do czasu podłączona tylko mała żarówka?
pkt.1. Zarząd wszystko wie :< , - jak masz wątpliwości, patrz pkt 1 ( to takie wojskowe skojarzenie- heheh)
irenalo pisze:Piwnice są współwłaśnością wszystkich członków wspólnoty ale są używane na wyłączność przez poszczególnych właścicieli lokali.
AMEN :) , Irena zuch, harcerka ...
irenalo pisze:No to czego od nas oczekujesz ? Cudu?
Nie, od cudów jest PIS :haha: .Miałem nadzieję, że jest wypracowany praktyczny "model", orzecznictwo itd. w zakresie sprawiedliwego rozliczania
( cokolwiek to nie oznacza ) zdarzenia pt:
irenalo pisze:Piwnice są współwłaśnością wszystkich członków wspólnoty ale są używane na wyłączność przez poszczególnych właścicieli lokali.
irenalo pisze: I futra też nie mam.
Gorące dziewczyny futer nie potrzebują :haha: i nie szukaj po szafach, bo nieopatrznie jakaś bukla moheru się nawinie - hihihihi .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”