Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
Mychał
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 21-03-2015, 23:33

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#7 Post autor: Mychał » 22-03-2015, 13:30

irenalo pisze:Mychał pisze:
Chcę zaadaptować przestrzeń nad moim mieszkaniem oraz kawałek, który wychodzi nad klatkę schodową.

Na co? Na prywatny stryszek do suszenia bielizny? Na drugie mieszkanie? Chcesz dołaczyć do swojego mieszkania?
Chcę przyłączyć to do swojego mieszkania i zrobić tam małą sypialnię/graciarnię - dostęp tylko z mojego mieszkania.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Mychał
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 21-03-2015, 23:33

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#8 Post autor: Mychał » 22-03-2015, 13:45

piotrusb pisze:
Mychał pisze:Czy mogę odkupić od wspólnoty powierzchnię nieużytkową
Przeczytaj wątek: orzecznictwo-sadowe/wydzielenie-lokalu-t9168.html
Wątek dotyczy kwestii powierzchni wyodrębnionej z przeznaczeniem na lokal mieszkalny. Czy sytuacja wygląda tak samo, jeśli powierzchnia ta nie nadaje się na taki lokal (np. jest zbyt niska)?
Nie wiem, jakiego rodzaju wspólnoty dotyczy to orzeczenie. Czy w przypadku dużej wspólnoty nie wystarczy więszkość głosów, zamiast 100%? (pyt. poza wątkiem)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#9 Post autor: piotrusb » 22-03-2015, 13:50

Mychał pisze:Wątek dotyczy kwestii powierzchni wyodrębnionej z przeznaczeniem na lokal mieszkalny.
Nie do końca. Przeczytaj pierwszą część orzeczenia:
W przypadku części nieruchomości wspólnej, co do której może nastąpić zmiana przeznaczenia, w szczególności kiedy może stać się pomieszczeniem przynależnym do określonego lokalu....
Mychał pisze:Czy w przypadku dużej wspólnoty nie wystarczy więszkość głosów
Nie. Również w dużej wspólnocie musi być zgoda wszystkich właścicieli lub zastępcze orzeczenie sądu (patrz art. 199 kc).
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#10 Post autor: irenalo » 22-03-2015, 14:40

Mychał pisze:Chcę przyłączyć to do swojego mieszkania i zrobić tam małą sypialnię/graciarnię - dostęp tylko z mojego mieszkania.
No to w zasadzie nie ma znaczenia , że wysokość jest mniejsza niż przewidują normy, bo po przebudowie , ta cześć będzie traktowana , jak ze skosami i stanie sie integralną cześcią Twojego lokalu.
Po prostu od nowa wyliczy się powierzchnię lokalu. I będziesz musiał uzyskać nowe zaświadczenie o samodzielności lokalu , na podstawie , którego zmienią się zapisy w KW.
http://tiny.pl/xhmj6

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

marcinmichnicki
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 14-07-2015, 15:11

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#11 Post autor: marcinmichnicki » 14-07-2015, 15:46

irenalo pisze:
Mychał pisze:Chcę przyłączyć to do swojego mieszkania i zrobić tam małą sypialnię/graciarnię - dostęp tylko z mojego mieszkania.
No to w zasadzie nie ma znaczenia , że wysokość jest mniejsza niż przewidują normy, bo po przebudowie , ta cześć będzie traktowana , jak ze skosami i stanie sie integralną cześcią Twojego lokalu.
Po prostu od nowa wyliczy się powierzchnię lokalu. I będziesz musiał uzyskać nowe zaświadczenie o samodzielności lokalu , na podstawie , którego zmienią się zapisy w KW.
http://tiny.pl/xhmj6
Ale zanim będzie wyższa, musi nastąpić przebudowa, a zatem przebudowy musi dokonać wspólnota mieszkaniowa, ażeby następnie mogła tę część sprzedać jako przestrzeń mieszkalną.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Adaptacja przestrzeni (pustki) nad klatką schodową

#12 Post autor: irenalo » 14-07-2015, 22:44

marcinmichnicki pisze:Ale zanim będzie wyższa, musi nastąpić przebudowa, a zatem przebudowy musi dokonać wspólnota mieszkaniowa
Bzdura.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”